День фізичної культури і спорту України
8 вересня – День фізичної культури і спорту України
Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня. І святкують його згідно з Указом президента з 1994 року. Однак, розвиватися сучасні види спорту почали в Україні ще у XIX ст. Багато українських спортсменів зажили світової слави. Долучився до розвитку українського й світового спорту й Центральний фізкультурно-спортивний клуб «Атом України», який цього року відзначив двадцятиріччя.
Українські спортсмени знані у світі. Усій Європі відоме ім’я українського борця Івана Піддубного. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем». Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України. Визнана у світі й українська школа художньої гімнастики. Прославилася Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей, і це найбільше досягнення в історії олімпіад.
Усього українськими спортсменами завойовано більш як чотириста олімпійських медалей. Є в цьому успіху і заслуга Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Атом України», який цього року відзначив двадцятиріччя. А у розвитку клубу – значну роль відіграє зацікавленість і відповідальність господарських і профспілкових керівників галузі за розвиток фізкультури і спорту, їхнє бажання зробити спорт невід'ємною частиною життя людини праці.
Президія Атомпрофспілки долучилася до підтримки не лише професіоналів і чемпіонів, а й любителів і початківців, які роблять тільки перші кроки у спорті. У зв’язку з ювілеєм Центрального фізкультурно-спортивного клубу «Атом України» у березні цього року за її підтримки було проведено Спартакіаду фізкультурних організацій Атомпрофспілки.
А уперше такий захід було проведено у 1993 році в Енергодарі, Дніпродзержинську та Кузнецовську. А першим її переможцем у комплексному заліку став тоді колектив знаменитого на той час на всю країну спортивного клубу «Прометей» Придніпровського хімкомбінату (м. Дніпродзержинськ).
За роки незалежності України виховано нове покоління фізкультурників і спортсменів, активних учасників Спартакіад. Але не старіють душею і ветерани, які як і раніше задають тон спортивному життю на своїх підприємствах, складають конкуренцію більш молодим, входять до складу збірних команд і продовжують перемагати.
Прес-центр Атомпрофспілки
На фото: ветерани атомного спорту