Україна не зберігатиме свої ВЯП в Росії
Україна не зберігатиме свої ВЯП в Росії
Україна планує побудувати сховище для довгострокового зберігання засклених радіоактивних відходів, які в даний час розміщуються в Росії. Про це повідомила Тетяна Кілочицька, заступник голови Державного комітету ядерного регулювання України (Держатомрегулювання).
"Це сховище має бути побудовано до 2018 року", – зазначила Кілочицька.
За її словами, це сховище є найважливішим об'єктом. Проект з його створення поки що перебуває на стадії техніко-економічного обґрунтування і ще не затверджений Кабміном.
Кілочицька пообіцяла робити якісь кроки, щоб це прискорити. Вона зазначила, що перешкодою для реалізації проекту є брак коштів, так як фінансування поки що здійснюється з державного бюджету.
У свою чергу, віце-президент
національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" Наталія
Шумкова повідомила, що Україна побоюється виставлення штрафних санкцій з боку
Росії у зв'язку з порушенням термінів вивезення відходів.
"Звичайно, така загроза існує, тому сьогодні і комітет ядерного
регулювання, і "Енергоатом" всіляко ставлять це питання як
проблемний, що вимагає особливої уваги з боку міністерства екології, уряду.
Україна повинна докласти всіх зусиль, інакше це буде дуже важкий переговорний
процес", – заявляє Шумкова.
Нагадаємо, що Кабінет Міністрів 23 квітня прийняв рішення про відведення земельної ділянки площею близько 45 га в Чорнобильській зоні відчуження для будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива. Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" прогнозує завершення будівництва пускового комплексу сховища в 2017 році.
За словами глави "Енергоатома" Юрія Недашковського після завершення будівництва пускового комплексу України зможе зберігати там близько 20% від відпрацьованого ядерного палива, яке зараз вирушає до Росії. Надалі Україна розраховує повністю забезпечити себе потужностями для зберігання відпрацьованого ядерного палива. На думку Недашковського, це дозволить Україні відмовитися від відправки відпрацьованого палива на зберігання до Росії, на що Україна зараз щорічно витрачає близько $150-200 млн.
Джерело: segodnya