СНУЯЕтаП повернувся до Міненерговугілля
СНУЯЕтаП повернувся до Міненерговугілля
Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості (СНУЯЕтаП), як і раніше, залишається головним галузевим вузом з підготовки фахівців для атомних електростанцій України, незважаючи на те, що рішенням Уряду визначено перепідпорядкування усіх відомчих університетів України Міністерству освіти і науки, молоді та спорту.
Відповідним рішення Кабінету Міністрів України (розпорядження від 16 листопада 2011 р. № 1191-р.) з 1 січня 2012 р. вищі навчальні заклади I — IV рівня акредитації, навчально-методичні і науково-методичні установи передано до сфери управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.
Деякий час цього року Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості перебував у подвійному підпорядкуванні. Але з кінця липня Урядом прийнято рішення повернути СНУЯЕтаП до структури Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Для університету надзвичайно важливим є залишитися у сфері впливу Міненерговугілля з огляду на необхідність реалізації програми розвитку навчального закладу на 2007-2012 роки. Відповідно до цієї програми, у тариф на електроенергію АЕС закладено кошти на розвиток СНУЯЕтаП.
У даний час в
університеті ведеться робота з розробки нової програми розвитку університету на 2013 і наступні роки. Севастопольський
національний університет ядерної енергії та промисловості і надалі залишатиметься основним джерелом
комплектації кадрів для атомних електростанцій. Так, майбутнього, 2013 року, лише
Запорізька атомна електростанція планує працевлаштувати 38 випускників СНУЯЕтаП (цього року працевлаштувала 44 випускника, відібравши їх за результатами екзаменів та виробничої практики).
Довідково:
Програму розвитку Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості на 2007-2012 роки затверджено Постановою Кабінету Міністрів від 11 травня 2006 р. N 618. Відповідно до цієї постанови, Міністерству енергетики та вугільної промисловості і Міністерству економічного розвитку і торгівлі під час розроблення проекту Державного бюджету України на відповідний роки передбачено (виходячи з реальних можливостей) кошти для фінансування заходів, визначених Програмою.
Мета цієї Програми полягає у забезпеченні задоволення потреб паливно-енергетичного комплексу у висококваліфікованих спеціалістах з використання ядерних та радіаційних технологій, постійного підвищення їх кваліфікації, а також у підвищенні рівня безпеки експлуатації ядерних установок. Основними завданнями Програми є: утворення на базі Університету національного центру використання ядерних і радіаційних технологій; підготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів з питань експлуатації атомних електростанцій, виробництва ядерного палива та поводження з радіоактивними відходами, фізичного захисту і запобігання незаконному обігу радіоактивних матеріалів та інших джерел іонізуючого випромінювання, а також з питань управління ресурсом та виведення з експлуатації енергоблоків атомних електростанцій; технічне переоснащення систем та обладнання, продовження строку експлуатації ядерного дослідного реактора ДР-100; зміцнення навчально-матеріальної бази і розвиток соціальної інфраструктури університету.
Прес-центр Атомпрофспілки