ЮУАЕС відвідали політики та громадськість
Южно-Український енергокомплекс відвідали представники Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї та Аграрної партії України
4 квітня Южно-Український енергокомплекс відвідали представники Всеукраїнської Енергетичної асамблеї та Аграрної партії України. Поїздку організовано у зв'язку з поглибленою цікавістю громадськості щодо стану справ у атомноенергетичній галузі країни, безпеки її об'єктів, зокрема, атомних станцій.
Члени делегації переконані: такі заходи із залученням широкого кола фахівців різних галузей, представників громадських організацій і політичних партій, сприяють встановленню тісного діалогу з громадськістю, а також об'єктивній і професійній оцінці розвитку провідної галузі паливно-енергетичного комплексу країни - атомної енергетики.
У рамках ознайомлювального візиту гості відвідали щит управління та машинну залу Ташлицької ГАЕС, побували на тренувальному занятті оперативного персоналу на повномасштабному тренажері третього енергоблока АЕС.
Підбиваючи підсумки візиту, голова Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї Іван Плачков зазначив: «Перше, що ми побачили - це персонал найвищої кваліфікації, який не лише забезпечує надійну роботу атомних енергоблоків, а й веде дуже важливу дослідну експлуатацію палива «Westinghouse», що є альтернативою російським паливним поставкам». Задоволений керівник Всеукраїнської Енергоасамблеї й відвідинами Ташлицької ГАЕС. Іван Плачков двічі обіймав посаду міністра енергетики країни (1999 р. і 2005-2006 рр.), і так склалося, що саме в ці періоди відбувалися ключові події в історії спорудження станції, у тому числі вирішувалося принципове питання про продовження будівництва ГАЕС. «Сьогодні я з великим задоволенням побачив цей комплекс, роботу обладнання, те, що в експлуатації вже дві машини. Збережено майданчик, інфраструктуру, є колектив професіоналів, щоб будувати та запускати наступні гідроагрегати. Є незадоволення лише від того, що через об'єктивні та суб'єктивні причини будівництво просувається повільно», - поділився І.Плачков. Він переконаний, що після інтеграції української енергосистеми в європейську потенціал вітчизняного енергокомплексу буде затребуваний повною мірою, і Україна зможе експортувати електроенергію у великих обсягах. Свою частку в експортний потік зможе вносити і Южно-Український енергетичний комплекс, що об'єднує атомну, гідро- і гідроакумулюючу станції.
Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ЮУАЕС