Завершився перший етап проекту «Трудова школа»
Завершився перший етап проекту «Трудова школа»
26-27 лютого на Рівненській атомній електростанції (м. Кузнецьовськ) і 3-4 березня на Южно-Українській АЕС (м. Южно-Українськ) відбулися заключні два семінари освітнього проекту Атомпрофспілки «Трудова школа» для активу її первинних профспілкових організацій.
Проект «Трудова школа» уперше було реалізовано 2010 року у Києві. Враховуючи ефективність проведеного навчання, на Пленумі Атомпрофспілки було прийнято рішення про охоплення навчанням усі підприємства, що входять у зону впливу профспілки і проведення його на постійній основі. Метою заходу було поширення інформації про шляхи підвищення ефективності профспілкової діяльності та сучасні суспільно-економічні процеси. Навчання проводили керівник Інституту соціального партнерства Юрій Буздуган (народний депутат ВРУ 2-го скликання, голова комітету ВРУ з питань соціальної політики та праці) і директор Інституту соціального партнерства Олена Скоморощенко.
«Семінари проекту «Трудова школа» проведено практично в усіх великих профорганізаціях і низці невеликих первинок, а також у рамках форумів молоді Атомпрофспілки, і, таким чином, практично увесь профактив Атомпрофспілки охоплено навчанням першого етапу, – сказав заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудников, який брав участь у семінарах. – На найближчій Президій Атомпрофспілки будемо розглядати продовження цього проекту, переходу до його другого етапу, хоча для бажаючих профспілковців семінар першого рівня може бути повторено. Школу другого рівня буде присвячено безпосередній підготовці «профспілкових бійців», людей, які будуть здатні уміло і зі знанням справи розповісти про конкретні переваги перебування у лавах профспілок, доносити профспілкові цінності безпосередньо до пересічних членів профспілки, до трудових колективів».
За словами Павла Прудникова, навчання матиме більш практичне значення: сформувати усередині профкомів активних людей, які би подолати деяку віддаленість профкомів від пересічних членів профспілки, а також і більш широке: сприяли би консолідації профспілкового руху у цілому.
«Семінари проекту «Трудова школа» спрямовані на те, щоб профспілка дещо підросла у усвідомленні своєї місії і свого значення в суспільно-економічних процесах, – каже Павло Прудников. – Сьогодні, як ніколи, йдеться про необхідність збереження України єдиною, неподільною. Так от, Федерація профспілок України – єдина масова організація, а це більш як 8 млн. членів, яка дійсно здатна об’єднати Україну. Профспілки, навіть, без додаткової кореляції на сьогоднішню ситуацію, завжди вбачали своїм завданням об’єднання людей, ніколи не робили розподілу чи то на ліс і на степ, чи то на Захід і Схід. У профспілці немає різниці, з якого ти регіону, чи ти шахтар львівської шахти, чи донецької. Шахтар зі Львову і з Донецька знайдуть тут порозуміння. Лише профспілка не розподіляє людей за мовною, чи за місцем проживання чи за будь-якою іншою ознакою, як це роблять політичні партії, а тому може і повинна об’єднувати Україну для спільного добра і процвітання».
Прес-центр Атомпрофспілки
На фото Юрій Буздуган перед профактивом Східної об’єднаної організації профспілки