Про актуальні завдання Атомпрофспілки
Про актуальні завдання Атомпрофспілки на сучасному етапі
Це головне питання порядку денного VI Пленуму Центрального комітету профспілки, що відбувся 25–26 листопада у конференц-залі київського готельного комплексу «Братислава», визначило загальну тональність його роботи. Участь у пленарному засіданні взяли: члени ЦК, Ревізійної комісії профспілки, працівники відділів апарату ЦК та члени Центральної ради Організації молоді Атомпрофспілки, а також запрошені учасники — представники профільного департаменту Міненерговугілля України, ДП НАЕК «Енергоатом», представники профільних комітетів Верховної Ради України та Іванківської райдержадміністрації Київської області в особі її голови Валерія Патієнка.
У роботі Пленуму взяли участь і виступили виконувач обов’язків керівника Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук і генеральний директор ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Олександр Сорокін.
Голова Атомпрофспілки України Валерій Матов зробив доповідь з однойменної у заголовку основної теми представницького робочого засідання. Крізь призму опублічненої Міненерговугілля нової енергетичної стратегії України промовець закцентував увагу присутніх на проблемних питаннях розвитку у найближчій перспективі ядерно-енергетичного й атомно-промислового комплексу. Зокрема, пріоритетної уваги у людському вимірі потребує від профспілки процесс корпоратизації ДП НАЕК «Енергоатом», під особливим контролем має бути вирішення критичної ситуації із погашенням заборгованості у зарплаті у ТОВ «Восток-Руда» та ДП «Бар’єр». Постійного соціального моніторингу й адекватного реагування потребують «добрі» наміри влади вкотре реформувати управлінську та виробничо-господарську діяльність у Чорнобильській зоні відчуження. Необхідно активізувати спільну роботу з Держагентством зони відчуження стосовно законодавчого врегулювання порядку відшкодування підприємствами зони відчуження та первинною профорганізацією Чорнобильської АЕС витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пільгових пенсій.
У дебатах учасники Пленуму, з трибуни і безпосередньо із зали засідання, загалом 17 виступаючих, у контексті доповіді окреслювали реалії і перспективи, висловлювали конструктивні пропозиції і готовність взаємодіяти з соціальними партнерами стосовно вирішення завдань конкретних профспілкових організацій і трудових колективів підприємств та організацій.
На засіданні Пленуму було розглянуто питання про зміни у складі Центрального комітету й Статутної комісії профспілки, місткий план заходів ЦК Атомпрофспілки на 2016 рік, бюджети ЦК профспілки і Фонду солідарності на 2016 рік. Ще під час реєстрації делегати отримали і мали змогу ознайомитися з обширними довідковими матеріалами «Про зміни у законодавстві України», «Про виконання рішень V Пленуму ЦК» і «Про підсумки участі Атомпрофспілки у виборах 2015 року до місцевих рад», що були також включені до порядку денного Пленуму. З розглянутих питань було прийнято відповідні рішення.
Загалом на VI Пленумі ЦК профспілки відбулася жива і принципова, за певних моментів дещо дискусійна, розмова про результати своєї діяльності, позицію та дії профспілки у сучасних складних соціально-економічних умовах, спрямованих на захист людини праці.
За наслідком
виступів на Пленумі було прийнято відповідну постанову.