VII Енергофорум про перспективи енергорозвитку
VII Енергетичний форум про перспективи енергорозвитку
У польському Сопоті 29-30 листопада відбувся VII Енергетичний форум. Ця щорічна конференція (проводиться усьоме), яку організує польський Інститут східних досліджень, стала ключовим майданчиком для відкритих дискусій на тему сучасних енергетичних проблем у Центральній і Східній Європі. У конференції беруть участь близько 400 політиків, бізнесменів та експертів з Європи, США, Центральної Азії та Росії. У центрі уваги Сопотської зустрічі - проблеми пошуку фінансування для розвитку енергетики, майбутнє природного, скрапленого і сланцевого газу в Європі, перспективи розвитку ядерної енергетики.
«Як боротися з кризою і захистити навколишнє середовище, як поєднувати скорочення викидів з підвищенням ефективності та конкурентоспроможності економіки?», - на ці та інші питання пробують відповісти учасники дискусії. Експерти та політики обговорюють також цілі, визначені в кліматичному пакеті Євросоюзу, що включає вимогу до країн ЄС змінити енергетичну політику з метою скорочення викидів вуглекислого газу і підвищення енергетичної ефективності. Зокрема цьому присвячені дебати за темами: «Місце поновлюваних джерел енергії у так званому «енергетичному міксі», «Зелена енергія і економічна ефективність», «Енергетична політика та цілі кліматичної політики ЄС».
У своїй доповіді директор програм Держкорпорації «Росатом» Сергій Бояркін розповів (30 листопада) про бачення Росатому розвитку світової атомної енергетики та ролі російських технологій у цьому розвитку. Він зазначив, що ситуація на Фукусімі особливо не вплинула на плани розвитку атомної енергетики. Його зниження становить усього 11%. При цьому пакет замовлень Росатому на зовнішньому ринку, навіть, зріс з 12 до 21 енергоблока. «Це підтверджує, що атомна енергетика пережила постфукусімскі події і буде розвиватися далі».
У якості спеціальних гостей у роботі конференції беруть участь представники польського уряду: міністр державного майна М. Будзановський і міністр транспорту, будівництва і морського господарства С.Новак.
Європа повинна зробити висновки зі світової економічної і фінансової кризи, зазначають політики. ЄС повинна бути реалістичною і враховувати те, як поводиться інший світ: розвивати нові технології, що дозволяють скорочувати викиди вуглекислого газу, створювати додаткові можливості для підвищення конкурентоспроможності Європи.
Прес-центр Атомпрофспілки
(за матеріалами іноЗМІ)