НА ЗАЕС проводиться сейсмічний моніторинг
На Запорізькій АЕС проводиться комплекс заходів із сейсмічного моніторингу
У рамках продовження терміну експлуатації першого і другого енергоблоків Запорізької АЕС на станції проводиться комплекс заходів із сейсмічного моніторингу та додаткове дослідження сейсмічних характеристик майданчика.
Одним з видів виконуваних робіт є додаткове сейсмічне дослідження майданчика ЗАЕС для уточнення проектних основ. У 2010 році Київським інститутом інженерних вишукувань і досліджень «Енергопроект» було розроблено програму додослідження сейсмічності майданчика ЗАЕС – і на сьогоднішній день вже виконано 75 відсотків від загального обсягу робіт.
Як повідомляє інформцентр ЗАЕС, у червні минулого року у районі профілакторію ЗаТЕС почала працювати перша на півострові сейсмостанція, яка видає інформацію в інститут геофізики імені Субботіна НАН України, де отримані дані обробляються, і вже підготовлено піврічний звіт за результатами, в якому зафіксовані всі сейсмічні збудження за цей період. У грудні 2012 р. були встановлені ще три тимчасові сейсмостанції, на яких також ведеться спостереження. Надалі замість них будуть введені постійні сейсмостанції, глибинного виконання, і розташовуватися вони будуть у шести пунктах: на ЗАЕС, в сс. Дніпровка, Благовіщенка, Знам'янка (Кам'янсько-Дніпровський район Запорізької області), у мм. Нікополь і Марганець (Дніпропетровська область). Це сучасні широкосмугові сейсмостанції, найдокладніші на сьогодні у світі.
Окрім додослідження сейсмічності майданчика виконуються роботи одразу у декількох напрямах: створення постійної мережі сейсмічного моніторингу, проведення розрахунків сейсмостійкості будівель та споруд, визначення кваліфікації обладнання і трубопроводів щодо сейсмічного впливу.
Район розміщення Запорізької АЕС вважається у сейсмічному відношенні досить спокійним. Це обумовлено розташуванням станції на стійкій геотектонічних структурі – Українському щиті Східно-Європейської платформи і значною віддаленістю вогнищ сильних землетрусів. Причому до уваги беруться результати орієнтовної оцінки максимальних сейсмічних дій на майданчик ЗАЕС від землетрусів сейсмоактивних структур в радіусі 750 км. Тому, максимально розрахунковий землетрус не перевищить 7 балів. На основі сейсмічного районування, виконаного в 1982 році для майданчика ЗАЕС, прийнято наступне: проектний землетрус – 5 балів, максимально розрахунковий землетрус – 6 балів.
Отримані попередні результати досліджень засвідчують, що за сейсмічністю Запорізька АЕС не виходить за граничні мінімальні межі, установлені МАГАТЕ.