Два перспективні завдання Рівненської «атомки»
Два перспективні завдання Рівненської «атомки»
У найближчі роки перед Рівненською АЕС стоять два перспективні завдання: введення в експлуатацію лінії електропередач "РАЕС - п/с Київська" та впровадження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ). Наприкінці вересня Президент України дав урочистий старт будівництву ЛЕП. Певну динаміку має і реалізація міжнародного проекту за програмою ТАСIS із створення комплексу з переробки твердих РАВ.
Як повідомляє сайт ВП РАЕС, головним завданням майбутнього комплексу є зменшення обсягу твердих радіоактивних відходів, накопичених і вироблених у процесі експлуатації енергоблоків, їх кондиціювання, захоронення та отримання додаткових вільних обсягів в існуючих сховищах. Необхідність комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів важко переоцінити. Особливо після продовження терміну експлуатації енергоблоків №1,2. Адже існуючі сховища РАВ передбачені на проектний термін експлуатації.
Сьогодні уже закуплено частину обладнання майбутнього комплексу з переробки РАВ. Так, відповідно до програми ТАСIS, на РАЕС вже поставлено обладнання установок фрагментації та сортування і суперпресування виробництва фірми «NUKEM» (Німеччина), системи вимірювання активності відходів (виробник – чеська фірма «ENVINET»).
У травні-червні цього року на майданчику Рівненської АЕС успішно пройшла функціональні випробування установка вимірювання активності відходів. Спостерігали за процесом представники фірми-виробника.
На стадії комплектації – обладнання установки вилучення твердих радіоактивних відходів виробництва фірми «ONET» (Франція). У вересні фахівці РАЕС провели перевірку працездатності обладнання на заводі-виробнику.
Наразі проводяться відкриті торги на придбання ще трьох установок (дезактивації металу, очищення мастила і цементування) за рахунок коштів ДП “НАЕК "Енергоатом".
Продовжується державна експертиза проекту, розробником якого є Київський інститут "Енергопроект". Після його затвердження у Кабінеті Міністрів України буде обрано монтажну організацію, яка і монтуватиме комплекс.
Ввести в експлуатацію комплекс з переробки твердих радіоактивних відходів планують у 2014-му році. Це стане значним кроком на шляху підвищення радіаційної безпеки Рівненської АЕС.
Прес-центр Атомпрофспілки
(за матеріалами сайту ВП РАЕС)