Кабмін запропонував Стратегію молодіжної політики
Кабмін запропонував Стратегію молодіжної політики
Кабінет Міністрів України на засіданні 26 червня 2013 року схвалив проект Указу Президента України «Про затвердження Стратегії розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року». Метою прийняття проекту Указу є забезпечення цілеспрямованої, комплексної, послідовної і взаємоузгодженої за часом, ресурсами та результатами діяльності органів державної влади і громадськості щодо державної молодіжної політики України, повідомляє урядовий портал.
Урядом також було внесено змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 р. № 41 (щодо Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки), зміни до урядових рішень у зв’язку з прийняттям Закону України «Про професійно-технічну освіту», інші документи, спрямовані на посилення соціального захисту молоді.
Реалізація Стратегії передбачає створення умов для отримання молоддю якісної освіти, удосконалення системи безперервної освіти; підтримку обдарованої та талановитої молоді; популяризацію здорового способу життя; створення умов для зайнятості молоді; підвищення мотивації до праці, професійної підготовки та перепідготовки; покращення житлових умов молоді і молодих сімей та інтеграцію української молоді до європейської спільноти.
Стратегію передбачається реалізувати трьома етапами.
На першому етапі (2013—2015 роки) передбачається удосконалення нормативно-правової бази щодо забезпечення реалізації державної молодіжної політики та розроблення і затвердження Державної цільової програми підтримки молоді на 2016—2020 роки, регіональних програм реалізації державної молодіжної політики.
Другим етапом (2016-2018 роки) передбачено збільшення обсягу фінансування молодіжних програм за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
На завершальному етапі (2019—2020 роки) планується створення умов для надання молоді необхідних соціальних послуг з навчання, професійної підготовки, працевлаштування, житлового забезпечення та передача функцій з реалізації державної молодіжної політики органам місцевого самоврядування та громадським об’єднанням, які представляють інтереси молоді.
Прийняття зазначеного акту дозволить досягти тактичних змін у напрямах реалізації державної молодіжної політики, врахувати реальні інтереси та потреби молоді і суспільства.
Виконуючий обов’язки першого заступника Голови Федерації профспілок України, перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий, який брав участь в урядовому засіданні, повідомив, що профспілки долучалися до розроблення вищезгаданих документів.
- Членами ФПУ є близько 30% молодих спілчан, тому ми зацікавлені у створенні для молоді більш сприятливих умов, - прокоментував він урядові рішення. - Нам потрібно зрозуміти, що молодіжна політика в Україні має бути серед пріоритетних напрямів державної політики, реалізуватися в інтересах молоді та суспільства і спрямована на забезпечення її повноцінного розвитку. У реалізації молодіжних програм, зокрема, щодо забезпечення молоді житлом, беруть активну участь профспілки.
Під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів представник профспілок звернув увагу присутніх на те, що потребують вирішення як забезпечення молоді доступної освіти, так і забезпечення їх першим робочим місцем. намагатися обирати освіта має узгоджуватися з переліком професій, які будуть мати попит у майбутньому на ринку праці. Необхідно також на державному рівні проведення політики заохочення молодих до здорового способу життя.
Григорій Осовий привернув увагу до того, що у процесі внесення змін до законодавства лунають пропозиції щодо перегляду віку молоді та зменшення його – з 35 років до 28. «Цілком зрозуміло, що ми як профспілки будемо активними учасниками такої дискусії, - зазначив він, - тому що зменшення віку для молоді може погіршити умови, які зараз встановлено для цієї категорії громадян у процесі отримання певних соціальних гарантій».