На ЮУАЕС визначено кращого токаря
На Южно-Українській АЕС відбувся конкурс професійної майстерності серед молодих токарів цеху ремонтно-механічних майстерень. Кращий результат з 8 конкурсантів продемонстрував Олександр Козерезнюк. Він обійшов своїх колег за кількістю балів и отримав право представляти підприємство на галузевому конкурсі профмайстерності ДП «НАЕК «Енергоатом, якій пройде на Запорізькій атомній електростанції.
Конкурсантам традиційно треба було пройти два етапи – теоретичний та практичний. Спочатку учасники мали максимально повно і без помилок дати відповіді на теоретичні питання. Перевірялись знання виробничої документації, правил безпеки під час роботи на токарних верстатах, особливостей різних видів металів тощо. Практика передбачала токарну обробку вала регулюючого клапана. Під час оцінювання журі звертало увагу на правильність підготовки робочого місця, послідовність операцій, дотримання вимог охорони праці. На виконання завдання відводилось 2 години.
Начальник цеху ремонтно-механічних майстерень ВП ЮУАЕС Микола Кузьменко зазначив, що для молодих токарів обробка вала регулюючого клапана – складне завдання. Різцем треба нанести різьбу, зробити посадочні місця. Щодня вони з таким не стикаються, адже перші кілька років після влаштування на підприємство працюють з простими деталями.
«Професія токаря в Україні є дефіцитною. Знайти хорошого спеціаліста з посвідченням дуже важко, – каже очільник підрозділу. - Хлопці, які приходять до нас після Первомайського коледжу, мають напрацьовувати практичний досвід. Бажання молоді підвищувати кваліфікацію завжди підтримуємо».
У цеху ремонтно-механічних майстерень ВП ЮУАЕС - близько сорока токарів. Їхня робота потребує високої кваліфікації та відповідальності. На атомній електростанції токарі виготовляють різні деталі для обладнання, в том числі елементи трубопроводів, корпусів насосів та інших агрегатів. Особливе навантаження лягає на цих фахівців у період планово-попереджувальних ремонтів, коли їм доводиться відновлювати велику кількість обладнання. Для підприємства – це економія коштів на закупівлі нових деталей. «Чим вища кваліфікація токаря, тим більш відповідальну роботу йому можна доручити і бути впевненим у тому, що все буде зроблено швидко, якісно, надійно», - зазначив один з членів журі конкурсу професійної майстерності, інструктор навчально-тренувального центру ВП ЮУАЕС Олексій Яцун.
Відповідно до спільного рішення адміністрації Южно-Української АЕС та профкому підприємства всі призери конкурсу будуть відзначені грошовими преміями. Від Організації молоді підприємства лідер професійного батлу Олександр Козерезнюк отримав портативний зарядний пристрій (Power Bank). Переможець підкреслив, що намагатиметься не підвести рідне підприємство на галузевому етапі та повернутися додому з гарними результатами.