Вимоги Атомпрофспілки до Міністра Олексія Оржеля
28 листопада 2019 року, у день проведення V пленуму ЦК Атомпрофспілки, біля будівлі Міністерства енергетики та захисту довкілля відбулася акція протесту представників трудових колективів атомно-промислового комплексу проти політики міністерства, спрямованої на знищення вітчизняної ядерної галузі. Учасники акції протесту передали наступні Вимоги Атомпрофспілки до Міністра Олексія Оржеля:
1. Усвідомити стратегічне значення атомної енергетики та промисловості для економіки, національної безпеки, політичної та економічної незалежності України.
2. Усвідомити небезпеку катастрофічних наслідків від непрофесійних, непродуманих та необґрунтованих дій щодо ядерно небезпечних підприємств.
3. Негайно припинити дії та інформаційні повідомлення, які руйнують створений роками атомний енергетично-промисловий комплекс України та вселяють усвідомлення безперспективності його існування.
4. Відповідно до норм Генеральної та Галузевої угод терміново розпочати консультацію з Атомпрофспілкою для визначення нагальних заходів, що забезпечують належне функціонування атомної енергетики, не допустять зриву виконання міжнародних договорів та угод, стримають втрату висококваліфікованого персоналу атомників, посилять їх соціальний захист, нормалізують морально-психологічний клімат у колективі.
5. У зв’язку із скасуванням рішення щодо реорганізації ДП «СхідГЗК» розробити програму розвитку підприємства для недопущення втрати Україною уранового виробництва.
6. Визнати руйнівну неефективність діяльності державного концерну «Ядерне паливо» та вжити заходів щодо його ліквідації.
7. Не підписувати наказ про звільнення президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Недашковського Ю.О. та не приймати рішення щодо звільнення керівників інших підприємств атомно-промислового комплексу. Надати Атомпрофспілці для інформування трудового колективу ДП «НАЕК «Енергоатом» правдиву інформацію щодо підстав та причин звільнення керівника Компанії та направлення до Кабміну відповідного подання.
8. Припинити безсистемне та безглузде звільнення фахівців Міністерства, які мають досвід роботи в енергетиці та є професіоналами.
9. Негайно затвердити фінансовий план та інвестиційну програму ДП «НАЕК «Енергоатом» на 2020 рік.
Атомпрофспілка вже звернулася з проханням про втручання та допомогу до низки впливових міжнародних енергетичних організацій та глобальних (світових та європейських) профспілкових об’єднань.
Фото з акції протесту 28. 11. 2019 р.