Колдоговор НАЕК за 2018-й рік затверджено
Звіт з виконання Колективного договору Компанії за 2018 рік затвердили на Конференції трудового колективу НАЕК «Енергоатом», яка відбулась під головуванням Генерального інспектора – директора з безпеки НАЕК «Енергоатом» Данко Білея 6 березня у Києві.
Виступаючи на Конференції директор з кадрів та соціальних питань НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр відзначив, що Компанія у 2018 році виконала планове завдання Міненерговугілля з виробництва електроенергії на 102%, при цьому всі ВП АЕС виконали своє планове завдання, виробивши для країни 84,6 млрд кВт-год електроенергії. Частка АЕС у виробництві електроенергії в Україні у 2018 році склала 53%. Також він наголосив, що у 2018 році Енергоатом увійшов в ТОП-10 найбільших платників податків, сплативши 10,7 млрд грн податків та зборів.
Серед здобутків Компанії у 2018 році Григорій Муляр назвав активне будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для українських АЕС, продовження на 20 років терміну експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС та на 10 років енергоблока №4 Запорізької АЕС. Визначними подіями для атомників стали повне завантаження паливом Westinghouse активної зони енергоблока №3 Южно-Української АЕС, затвердження Кабінетом міністрів України техніко-економічного обґрунтування добудови енергоблоків №3,4 Хмельницької АЕС, а також підписання з Holtec International (США) Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці у використанні малих модульних реакторів SMR-160, який має на меті не лише ліцензування технології та будівництво SMR-160 в Україні, а й часткову локалізацію виробництва обладнання для цих реакторів на вітчизняних підприємствах. На прохання Енергоатома та вперше в Україні відбулась місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з перевірки ефективності аналізу досвіду забезпечення експлуатаційної безпеки PROSPER.
«Навіть попри складні політично-економічні умови Компанія впевнено продовжує виконувати роботу з диверсифікації джерел постачання ядерного палива – паливо Westinghouse використовується в режимі дослідної експлуатації вже на 6 енергоблоках українських АЕС. Енергоатом у 2018 році реалізовував відразу 14 інвестиційних проектів на загальну суму 166 млрд грн. Маю відзначити, що це рекордна кількість важливих інвестиційних програм, які реалізувались Компанією одночасно і в одному році. Енергоатом на 100% виконує всі свої зобов’язання перед державою та споживачами забезпечуючи стабільне виробництво найдешевшої електроенергії в країні», - наголосив представник Енергоатома.
У свою чергу голова Первинної профспілкової організації НАЕК «Енергоатом», заступник очільника Атомпрофспілки Олексій Лич подякував адміністрації Компанії за активну та плідну співпрацю з метою вирішення всіх нагальних соціальних питань працівників.
«У 2018 році Компанія попри дефіцит тарифу винайшла додаткові кошти для підвищення заробітної платні працівників та зупинити відтік висококваліфікованих атомних кадрів. У минулому році мінімальна тарифна ставка була підвищена на 26%. Ми також отримали підтвердження від керівництва Компанії, що така динаміка збережеться і в поточному 2019 році. Енергоатом вкотре доводить, що є прогресивною Компанією, яка дослухається до своїх співробітників. Президент Юрій Недашковський та все керівництво Компанії бере активну участь у обговоренні всіх проблемних соціальних питань. Ми відчуваємо всебічну підтримку від керівництва, від представників профспілкових організацій і від всіх співробітників нашого багатотисячного колективу! Енергоатом вкотре доводить, що буде захищати свій високопрофесійний унікальний персонал. Я дякую всім за підтримку та бажаю нам злагодженої колективної роботи на благо нашої держави», - зауважив Олексій Лич.