26 квітня світ вшанував подвиг ліквідаторів
26 квітня світ вшанував подвиг ліквідаторів Чорнобильської трагедії
26 квітня відзначають День пам'яті Чорнобильської трагедії та Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Ми завжди пам’ятатимемо той подвиг, який здійснили ліквідатори.
Повертаючись до подій 1986 року, варто відзначити також героїзм працівників Рівненської АЕС, територіально найближчої до ЧАЕС атомної електростанції, які в числі перших прийшли на допомогу своїм колегам. Сьогодні на РАЕС працює 99 відважних ліквідаторів Чорнобильської аварії. Уроки Чорнобиля примушують робити все, задля недопущення подібної ситуації. Тож очевидно, що на Рівненській АЕС безпека залишається безумовним пріоритетом над усіма чинниками діяльності, а принципи культури безпеки – основа будь-яких робіт на енергооб’єкті.
Традиційно у ці квітневі дні ми згадуємо і вшановуємо всіх учасників та ліквідаторів аварії на ЧАЕС. На жаль, сьогодні увага всього світу знову прикута до Чорнобилю. Адже 4 квітня регіон знову охопило полум’я – полум’я рукотворних пожеж. Через вину паліїв у зоні відчуження від вогнища постраждали ліси, села, сотні тварин. Пожежу вдалося загасити лиш на десятий день, але окремі осередки тління є й досі.
У цілому, з початку пожежі в Україні були активовані всі служби АЕС із зовнішнього радіаційного контролю, в тому числі й Рівненської АЕС. За весь час пожеж у Чорнобильській зоні жодного разу вміст радіонукліду не перевищив гранично допустимих норм. Коментуючи ситуацію з радіаційним фоном на Рівненщині та наслідками пожеж у регіоні, заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС з радіаційного моніторингу Олександр Романенко зауважив, що цьогоріч квітнева пожежа на Поліссі стала найбільшою за останні 20 років.
«Окрім хімічного впливу, поліські пожежі супроводжуються підвищенням активності цезію-137 Чорнобильського походження. Підвищення активності цезію в атмосферному повітрі в нашому регіоні почалося ще за місяць до пожежі в зоні відчуження ЧАЕС через дії місцевих паліїв. Активність цезію, яка зафіксована в результаті місцевих підпалів і підпалів у зоні відчуження в десятки тисяч разів менша за допустиму активність радіонуклідів, встановлених в нормах радіаційної безпеки України і не представляють загрози для здоров’я населення. Але, все таки, вона зросла через необдумані вчинки наших громадян!», - наголосив атомник.
У день 34-х роковин Чорнобильської катастрофи, з глибокою шаною ми вклоняємося ліквідаторам її наслідків та схиляємо голови перед світлою пам’яттю її героїв. Через карантинні обмеження і неможливість проведення традиційних заходів до Дня пам'яті Чорнобильської трагедії, пропонуємо усім 26 квітня підтримати акцію вшанування героїв хвилиною мовчання.
Юлія Кулаєва