Глобальний індекс прав МКП 2022 року
Глобальний індекс прав МКП 2022 року : у багатьох кризових галузях права трудящих руйнуються
Відповідно до щорічного Глобального індексу прав Міжнародної конфедерації праці (МКП), оприлюдненого на початку липня, основні показники порушення прав трудящих досягли рекордно високого рівня.
113 країн позбавляють працівників права на створення чи вступ до профспілки, що більше, ніж у 2021 році (106 країн). Працівників було позбавлено права на представництво на робочому місці в Афганістані, Буркіна-Фасо, М'янмі, Сирії та Тунісі.
77% країн відмовили працівникам у праві на створення профспілки та вступ до неї.
Влада 74% країн перешкоджала реєстрації профспілок (порівняно з 59%), при цьому державні репресії проти незалежної профспілкової діяльності мали місце в Афганістані, Білорусі, Єгипті, Йорданії, Гонконгу, М'янмі та Судані.
У 50 країнах працівники зазнавали фізичного насильства, порівняно з 45 у 2021 році, включаючи зростання на 35% до 43% у країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону та на 12% до 26% у Європі.
87% країн порушували право на страйк. Страйки у Білорусі, Єгипті, Індії, М'янмі, Судані та Філіппінах супроводжувалися арештами профспілкових лідерів або жорстокими репресіями.
Чотири із п'яти країн блокували колективні переговори. Це право піддається ерозії у державному та приватному секторі у всіх регіонах. У Тунісі жодні переговори з профспілками не можуть проводитись без дозволу глави уряду.
До десятки найгірших країн для працюючих людей входять Бангладеш, Білорусь, Бразилія, Колумбія, Єгипет, М'янма, Філіппіни та Туреччина, а 2022 року до списку увійдуть Есватині та Гватемала.
Профспілкові активісти були вбиті у тринадцяти країнах, 41% країн заперечували або обмежували свободу слова та зборів, у 69 країнах робітники піддавалися довільним арештам та затримкам, а 66% країн заперечували чи обмежували доступ робітників до правосуддя, включаючи зростання з 76% до 95% Африка.
Індекс 2022 - ще один доказ того, що статус-кво не може продовжуватися. Економічна модель підтримує гонку на дно, яка ігнорує права людини та екологічні стандарти. Дані Індексу за дев'ять років показують, що ця гонка поширюється, йдеться у дослідженні МКП.