Ветеранів РАЕС зібрав разом ювілей
У Палаці культури РАЕС відбулася неформальна зустріч ветеранів-енергетиків Рівненської АЕС на чолі з першим генеральним директором електростанції. Зібрав разом почесних атомників двадцятий ювілей з дня випуску в друк легендарного видання «…І мить у вічність проростає. Рівненській АЕС – 25 років».
Заключне засідання Ради ветеранів РАЕС в цьому році стало символічним. Присвятили атомники його 20 річниці з дня виходу у світ згадуваної книги. Вітальне слово було надано першому генеральному директору РАЕС, заслуженому енергетику України, члену Правління, голові ветеранської секції УкрЯТ, Володимиру Коровкіну. З глибокою шаною атомник згадав першопрохідців атомної промисловості, заслужених енергетиків колишнього СРСР, які доклали максимум зусиль для будівництва поліського енерговелета, його етапи становлення, здобутки та знакові події, про які йдеться у книзі-ювілярці.
«Ми побудували атомну електростанцію, якою можемо пишатись. Рівненська АЕС поки єдина в Україні продовжила термін експлуатації енергоблоку №3 на такий довготривалий термін – 20 років. А з чого все починалось мало хто згадує. Ціною просто неймовірних зусиль вдалося дати життя рівненському енерговелету. Тому й значення цієї книги – надважливе. Видання містить в собі просто унікальні й тим самим цінні спогади, моменти, світлини, факти спорудження Рівненської АЕС. Нас що тепер, що тоді об’єднувала одна мета – дати життя атомній електростанції. І усі ці настрої дуже гармонійно ілюструє це видання», – згадує Володимир Коровкін.
Авторство видання належить доценту факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, заслуженому журналісту України, автору численних публікацій і книг про РАЕС Віктору Мазаному.
«Це перша масштабна книга про історію Рівненської АЕС. У ній використані просто унікальні світлини початку будівництва поліського енергогіганта, які є свого роду певним раритетом. Вийшла вона великим тиражем у п’ять тисяч примірників. На той час, а це був 1998 рік, вітчизняні поліграфічні потужності дещо програвали закордонним, тому й друкувалась вона в Словаччині. В написання цієї книги я вклав душу, адже завдяки їй мені пощастило познайомитися з неординарними людьми – рівненськими атомниками», – зазначає автор видання.
Присутні ветерани атомно-енергетичної галузі ділилися спогадами, за їх словами, кращих років свого життя, пов’язаними з роботою на Рівненській АЕС. У теплому колі колег-атомників згадувались й обговорювались й інші знакові галузеві видання – «Спалах ядра», «Корінь вогню», «Рівненська АЕС: доля». Зустріч видалась атмосферною й ностальгічною, яка, на думку енергетиків, стане доброю традицією.
Довідково:
Окрім книги «…І мить у
вічність проростає. Рівненській АЕС – 25 років», фахівцями РАЕС було видано ряд інших
презентаційних видань. Зокрема не менш фундаментальною й значущою стала
наступниця ювілярки "РАЕС: 40 років надій і звершень".
На офіційному веб-сайті Рівненської АЕС, у розділі «Презентаційні матеріали» можна ознайомитися із підбіркою інших видань.