Мінприроди: соціальне партнерство обіцяно
Мінприроди: соціальне партнерство обіцяно
16 червня відбулася зустріч Міністра екології та природних ресурсів України з представниками всеукраїнських галузевих профспілок. Фахівці Атомпрофспілки підготували до обговорення особливо важливі питання щодо захисту інтересів працівників підприємств, які перебувають у підпорядкуванні Міністерства і сфері впливу Атомпрофспілки. Як повідомив Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, з усіх питань було досягнуто позитивних домовленостей.
У коментарі Валерій Матов зазначив, що це не перша зустріч з новим керівником Мінприроди Остапом Семераком. Практично одразу після формування нового складу Кабінету Міністрів, відбулася з ним попередня робоча зустріч (21 квітня 2016 р.) і вже тоді було знайдено розуміння щодо вирішення питань, які, погодився Міністр, є важливими і значимими. 16 червня відбулася вже «протокольна» зустріч, на якій були зафіксовані обопільні позиції і спільні дії. «Принципово і детально обговорювалося питання ініціації перемовин щодо укладення Галузевої угоди між Міністерством екології та природних ресурсів та Професійною спілкою працівників атомної енергетики та промисловості на 2016-2017 рік», зазначив Валерій Матов.
– Насправді, ця процедура не перший рік тягнеться, була переписка, відповідні зустрічні дії, відповідні накази щодо формування комісій. На жаль, міністри часто змінювалися, і доводилося розпочинати кожного разу все знову. У цьому питанні підтримка нинішнього керівництва Мінприроди є, того ж дня було дано Міністром доручення підготувати наказ і сформувати представництво від Міністерства. Від профспілкової Сторони таке представництво вже сформовано і направлено пропозиції. Можна говорити, що рамки галузевої угоди вже відпрацьовано. До того ж, галузеву угоду Атомпрофспілки з ДАЗВ (Державне агентство України з управління зоною відчуження) вже врегульовано. На черзі – підготовка загальногалузевої угоди з включенням інших організацій, які перебувають у підпорядкуванні міністерства і сфері впливу Атомпрофспілки.
Валерій Матов також зазначив, що йшлося про необхідність сприяння термінового прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення осіб. Які працюють у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення» (рег. № 4513 від 22. 04. 2016 року), за яким передбачається покриття державою коштів на доставку пільгових пенсій працівникам чорнобильської зони відчуження.
– Сьогодні ці витрати лягають на підприємства чорнобильської зони відчуження, у тому числі Чорнобильської атомної станції. Фактично кошти на ці цілі спрямовуються з фонду оплати праці, унаслідок чого на кінець року виникають заборгованості із заробітної плати і соціальних виплат.
Серед важливих питань, що обговорювалися на зустрічі з Міністром, необхідність внесення змін до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв…., зайнятість в яких дає на пенсію за віком на пільгових умовах».
– Це необхідно зробити з метою збереження права працівників підприємств зони відчуження на пільгову пенсію за списком №1. Ми цей проект «проштовхували» давно, на жаль, без особливої ініціативи з боку керівництва ДАЗВ, хоча це було їхнє безпосереднє завдання – підготувати відповідні обґрунтування. Я попросив підтримки керівника Мінприроди у вирішенні цього питання. Напередодні зустрічі з Остапом Семераком, 15 червня, відбулося засідання СПО (Спільного представницького органу профспілок), ми вимагали від об’єднань профспілок не погоджувати проект постанови Кабміну як такий, що звужує обсяг конституційних гарантій працівників і є антинародним. І вони нас також підтримали.
Валерій Матов повідомив, що практично вирішене питання доплат за роботу вахтовим методом у зоні відчуження.
– Процедурно ми усі питання відпрацювали за участі і підтримки керівника ДАЗВ, є паспорт, підписано бюджет, перша частина відповідних коштів вже надійшла. Їх вистачить на 4-5 місяців.
На зустрічі з керівником Мінприроди, зрозуміло, йшлося й про медицину.
– у нас є розуміння Міністерства охорони здоров’я щодо збереження спеціалізованої медико-санітарної частини № 16 м. Чорнобиль і підпорядкуванні її МОЗ України. Необхідна підтримка Міністерства екології та природних ресурсів. Її також було обіцяно.
Прес-центр Атомпрофспілки