Допомогти ЄС здобути енергетичну незалежність
Українська електроенергія має допомогти ЄС здобути енергетичну незалежність
24 травня 2022 року на 14-му Балтійському бізнес-форумі (14 Baltic Business Forum HYBRID), що цими днями триває у Польщі, обговорювали питання енергетичної безпеки Європи на тлі агресії рф.
У рамках тематичного блоку «Від Nord Stream до енергетичної незалежності. Виклики для Польщі, України та Європейського Союзу. Дискусія про польсько-українське співробітництво в енергетичній сфері» учасники заходу зосередилися на питаннях підтримки української економіки на тлі повномасштабної військової агресії рф війни та гарантування енергетичної безпеки ЄС, включаючи повне ембарго на енергоносії російського походження.
НАЕК «Енергоатом» представляв радник керівника Компанії Олександр Моцик. Він наголосив, що дієвою альтернативою енергоносіям з рф для європейських держав може стати українська електроенергія. І саме Енергоатом здатен відіграти ключову роль у цій переорієнтації країн ЄС й у постачанні їм електроенергії:
1. Компанія має необхідні потужності для експорту щонайменше 2000 МВт за довгостроковими контрактами.
2. Практично готова для постачання «атомної» електроенергії потужна лінія електропередачі, що з’єднує одну з АЕС із підстанцією у Польщі.
Водночас, експорт важливий і для самого Енергоатома та всієї України. Тому що:
- Зараз багато потужностей НАЕК перебувають у резерві через суттєве зниження енергоспоживання на тлі війни, і краще б вони у такий складний час замість вимушеного простою працювали на експорт – це принесе користь і Україні, і Європі.
- Надходження від продажу електроенергії за кордон стануть джерелом фінансування ПСО та підтримання доступних тарифів на електроенергію для пересічних громадян. А саме Енергоатом є сьогодні основним виконавцем ПСО і постачає населенню понад 60% виробленої електроенергії.
- Компанія отримуватиме фінансові ресурси для повоєнної відбудови пошкодженої та втраченої інфраструктури Запорізької АЕС.
- Зрештою, відкриються можливості під наявні експортні контракти залучати дешеві довгострокові кредити на будівництво нових енергоблоків в Україні.
Нагадаємо, уряд Польщі достроково розірвав договір на закупівлю газу з території росії, який мав діяти до кінця 2022 року.
Більше новин: https://t.me/energoatom_ua