До Всесвітнього дня дій за гідну працю
До Всесвітнього дня дій за гідну працю
Щороку 7 жовтня відзначається Всесвітній день дій за гідну працю, який за ініціативи Міжнародної конфедерації профспілок та підтримки Міжнародної організації праці (МОП) проводиться з 2008 року.
Концепція гідної праці – це константа, яка має пронизувати урядові програми, оскільки тільки таким чином можна забезпечити економічне зростання та побудувати нову економіку. Особливої актуальності дане питання набрало в умовах правового режиму воєнного стану.
З огляду на це, Федерація профспілок України 6 жовтня у Києві у Будинку профспілок провела дискусійну платформу за участі сторін соціального діалогу: «Праця в умовах воєнного стану в Україні: поточна ситуація, виклики та загрози, шляхи вирішення». Її метою стало обговорення питань, пов’язаних із забезпеченням спільних дій соціальних партнерів для досягнення стандартів гідної праці в умовах війни.
За допомогою ZOOМ участь у заході взяли президент УСПП Анатолій Кінах, директор Центру зайнятості Юлія Жовтяк, активісти профспілкового руху, науковці та міжнародні партнери ФПУ. Модерував дискусію заступник голови ФПУ Олександр Шубін.
Розпочав дискусію своїм виступом Голова ФПУ Григорій Осовий, привернувши увагу до того, що у Всесвітній день дій за гідну працю профспілки на всіх континентах традиційно проводять різноманітні заходи, щоб привернути увагу урядів і роботодавців до проблем на ринку праці та соціально-економічного становища робітників. Для нас головне — як згенерувати зусилля соціальних партнерів для подолання кризових явищ, що мають місце, - зазначив він, і нагадав присутнім, що саме за підтримки МОП в Україні було зреалізовано Програму гідної праці у 2016-2019 роках, а сторонами соціального діалогу підписано Меморандум про співробітництво з МОП з реалізації цієї Програми на період 2020-2024 рр. Її ключовими завданнями є:
- створення робочих місць;
- гарантування прав у сфері праці;
- розширення соціального захисту;
- ефективний соціальний діалог, які є вкрай актуальними в умовах сьогодення, коли ведеться війна з усіма руйнівними наслідками. В умовах війни, як підкреслив Г.Осовий, до існуючих проблем у сфері праці додалися інші, ще більш складні виклики і загрози, які вимагають посилення соціального діалогу та прийняття оперативних узгоджених рішень.
З промовами виступили: Анатолій Кінах, Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони роботодавців, Маркус Пілгрім та Магнус Берге – представники Офісу Міжнародного бюро праці (МОП) для країн Центральної та Східної Європи (м.Будапешт), Марсель Рьотіг, Фелікс Хетт, з Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Республіці Молдова.
Докладно про зустріч – на сайті ФПУ