Диктант національної єдності
Працівники РАЕС долучилися до написання диктанту національної єдності
27 жовтня, у День української писемності та мови, атомники приєдналися до всеукраїнського флешмобу і написали радіодиктант національної єдності.
«Впродовж багатьох століть вороги знищували українську мову, спотворювали історичну пам’ять, привласнювали культурні надбання і духовну спадщину українців. Сьогодні на полі бою ми відвойовуємо своє право говорити рідною мовою, самим будувати свою країну і своє майбутнє. Мова – це теж зброя», - каже заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх.
Керівники Рівненської АЕС, начальники підрозділів, колективи станції, вихованці професійно-технічного училища долучилися до написання радіодиктанту, цим засвідчили свою повагу до рідної мови.
«Для здобувачів освіти професійно-технічного училища РАЕС щороку радіодиктант стає невеличким святом. Його завжди супроводжує урочиста атмосфера, піднесений настрій. І сьогодні наші юнаки та дівчата прийшли святково вбрані, дехто у вишиванках. Разом з ними диктант писали адміністрація закладу, викладачі, методисти та майстри виробничого навчання», – розповідає заступниця директора ПТУ РАЕС Тетяна Омельчук.
Країна-агресорка, заперечуючи існування української нації, спонукала мовне відродження, українці згуртувалися довкола рідної мови. І в світі українська – стала символом незламності, мовою сильного і непереможного народу. Українці усвідомили істину, вкладену у славнозвісну цитату Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Тому щорічно радіодиктант пишуть по усьому світу.
«Це не лише нагода перевірити свою грамотність, він об’єднує українців, об’єднує навколо національної ідеї. Бо люди, які писали диктант, думали не лише про нього, а й про ті події, які відбуваються в країні, і про те, що мова – важлива складова згуртованості українців, потужна зброя у боротьбі за нашу незалежність і перемогу. Маємо плекати і берегти рідну мову», – поділився думками начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Сергій Гуцало.
Рівненська АЕС