Безробіття в Україні зросло до 45%
Безробіття в Україні зросло до 45%
Національний банк України випустив новий інфляційний звіт. Згідно з документом, мобілізація на фронт та військова міграція населення залишаються ключовими факторами на ринку праці, через які зберігається дефіцит кваліфікованої робочої сили – особливо у будівельній та переробній галузях. При цьому, однак, у червні-вересні 2023 року безробіття в Україні зросло до 45% (з 40% у березні-2022 та наприкінці року).
“Згідно з опитуваннями групи “Рейтинг”, особливо гостра ситуація є на сході України, де частка тих, хто не має роботи, значно вища (43% з працевлаштованих до 24.02.2022), насамперед через близькість лінії фронту та руйнування інфраструктури та виробничих потужностей (в Україні цей показник — 25%). Важливим чинником ринку праці залишається значна внутрішня і зовнішня міграція. Тимчасово переміщеним особам (ВПО) все ще значно складніше знайти роботу порівняно з тими, хто не залишав місця свого постійного проживання”, - йдеться у висновку НБУ.
У НБУ також повідомили, що в ІІІ кварталі 2023 року почалося повернення в Україну тих, які виїжджали на початку повномасштабного вторгнення, проте повернулося менше людей, ніж очікувалося. У банку посилаються на дані ООН про зменшення чисельності наших мігрантів з 6,3 млн. осіб (червень-2023) до 6,2 млн. до кінця вересня.
Небажання людей повертатися пояснюють негативними очікуваннями атак рф на нашу енергоінфраструктуру, через що багато хто захоче провести частину осені, що залишилася, і зиму за кордоном.
За оцінкою Нацбанку, 2024 року в Україну повернуться лише 100 тисяч мігрантів, а 2025-го — 700 тисяч. Навіть при тому, що низка країн, куди переїхали українці, вже оголосили про згортання програм фінансової підтримки українців.
За інформацією НБУ