Безробіття в Україні стає структурованим
Безробіття в Україні стає структурованим
Попиту на вакансії від українських роботодавців стає все менше, і ця тенденція вже пересилює сезонні коливання минулих років.
Таку проблему ринку праці озвучила Ярина Ключковська, директорка з комунікацій, Work.ua, під час міжнародної конференції "Відбудова України: про людей і для людей" 10 листопада.
«Якщо на початку війни кількість вакансій впала у десять разів, але люди все одно продовжували шукати роботу, то зараз ця тенденція падає і падає. Якщо перед війною ми говорили про те, що наш ринок праці є ринком роботодавця, роботодавець задавав тон, то зараз це однозначно ринок шукача в усіх майже сферах за одним великим винятком — це ринок ІТ, де на одну вакансію подається приблизно 150 людей. Це унікальна ситуація, тому що зазвичай навпаки ІТ-роботодавці конкурували за таланти, раніше їм не вистачало людей», — розповіла Ярина Ключковська.
Зворотною стороною критичної ситуації на ринку праці через нестачу кадрів, за словами Ярини Ключковської, є безробіття.
Люди жаліються, що не можуть знайти роботу, але це не означає, що вони не можуть знайти будь-яку роботу. Це означає, що або в них є вищі очікування стосовно оплати або умов, або їхня кваліфікація є не тією, якої потребує роботодавець.
Структурні зміни в економіці, які відбулися через руйнування потужностей виробництв та через виїзд українців за кордон або переїзд у межах України, посилюють диспропорції на ринку праці. Минулого року підприємства не відчували браку кваліфікованої сили. Цього року вплив вже посилився, і це тиск насамперед на зарплати.
Конференція «Відбудова України: про людей і для людей» організував «Вокс Україна» за підтримки The National Endowment for Democracy (NED). Подія відбулася 10 листопада 2023 року у Києві.
За матеріалами meta.ua