Про заборону імпорту російського урану
Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану
Цей закон забороняє постачання в США низькозбагаченого урану, виробленого в Росії чи російському підприємстві.
13 травня президент США Джо Байден підписав законопроект H.R.1042 - "Про заборону імпорту російського урану", раніше прийнятий Конгресом США.
Американські компанії платили Росії приблизно 1 мільярд доларів на рік за збагачений уран – основне паливо для комерційних атомних реакторів. «Росатом» постачав приблизно 20 відсотків збагаченого урану, які використовуються на 93 атомних реакторах у США.
Ці постачання тривали навіть після того, як у 2023 році з'явилися документальні підтвердження, що «Росатом» працював над постачанням російському збройовому бізнесу компонентів, технологій та сировини для ракетного палива, яке використовується для війни в Україні.
Закон про заборону російського урану має набути чинності через 90 днів після його підписання. Він передбачає винятки до 2028 року для підприємств, які будуть змушені зупинити ядерні реактори після припинення російських постачань.
У заяві радника з національної безпеки Джейка Саллівана говориться, що «президент Байден підписав історичний закон, який зміцнить енергетичну та економічну безпеку США та усуне залежність від Росії в галузі цивільної ядерної енергетики».
На думку адміністрації Байдена, «цей новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі. Він допоможе забезпечити безпеку енергетичного сектору США для майбутніх поколінь».
У Білому домі також сподіваються, що завдяки безпрецедентному федеральному фінансуванню у розмірі 2,72 мільярда доларів, нещодавно виділених Конгресом США, в країні будуть запущені нові потужності зі збагачення урану.
Крім того, США домовилися з Канадою, Францією, Японією та Великобританією у грудні минулого року – спільно інвестувати 4,2 мільярда доларів у розширення збагачувальних та конверсійних потужностей у своїх країнах.
За інформацією Голос Америки