Атомна освіта
Атомна освіта
Молодь з усієї України запрошують на навчання до вищих навчальних закладів з ядерної енергетики та атомного промислового комплексу, також є можливість отримати роботу, розвиток та перспективи в даному напрямку.
Ядерна енергетика і атомно-промисловий комплекс — найвагоміші складові економічної, енергетичної та екологічної безпеки України. Тож у воєнний час їхня стабільна робота є особливо необхідною для нашої держави, і надзвичайно важливо постійно забезпечувати підприємства галузі кваліфікованими спеціалістами.
Із цим надважливим завданням успішно справляються провідні вітчизняні заклади вищої освіти, які готують компетентних і дуже цінних фахівців. Молодих спеціалістів, які здобули у цих університетах фахову освіту, радо приймуть на роботу:
атомні електростанції, сервісні, ремонтні, виробничі та науково-технічні підрозділи НАЕК «Енергоатом»;
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» й інші підприємства уранової промисловості;
підприємства у підпорядкуванні Державного агентства України з управління зоною відчуження;
Держінспекція ядерного регулювання України та Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки;
наукові установи, підприємства й організації, які виконують широкий спектр робіт і послуг, необхідних для функціонування та розвитку атомно-енергетичної галузі;
профільні заклади вищої освіти.
Де навчатись?
Шлях до успішної кар’єри в атомно-енергетичній галузі розпочинається зі вступу до закладу вищої освіти, а точніше — з його вибору. Для НАЕК «Енергоатом» та атомних електростанцій Компанії фахівців готують такі українські університети:
НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Київ;
НУ «Львівська політехніка», Львів;
НУ «Одеська політехніка», Одеса;
Вінницький національний технічний університет, Вінниця;
КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Київ;
НТУ «Харківський політехнічний інститут», Харків;
Національний університет водного господарства та природокористування, Рівне;
Харківський національний університет радіоелектроніки, Харків;
ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», Дніпро.
Більшість із згаданих закладів вищої освіти попри воєнний стан продовжують освітній процес у дистанційному режимі та планують перейти на очну форму навчання з початку нового навчального року.
Ці університети пропонують різноманітні можливості, такі як: підготовчі курси для абітурієнтів, проходження практики, навчання та стажування за кордоном, програми академічної мобільності, спеціалізовані лабораторії, студмістечко та гуртожитки, військову підготовку, дуальну форму навчання тощо. Радимо підійти до вибору дуже серйозно та поцікавитися тим, що пропонує обраний Вами університет. Таку інформацію можна отримати у приймальних комісіях вишів.
Підготовкою кадрів для атомної енергетики та ядерної промисловості займаються й інші заклади вищої освіти. Уточнити їх повний перелік можна у відділах кадрів підприємств галузі. А дізнатись, де ліпше здобути необхідну освіту для старту кар'єри на атомній електростанції, можна за телефонами:
+38 (03636) 6-24-45, +38 (03636) 6-41-72 — управління кадрів Рівненської АЕС;
+38 (05136) 4-43-70 — управління кадрів Південноукраїнської АЕС;
+38 (03842) 6-33-57 — відділ кадрів Хмельницької АЕС.
На Запорізькій АЕС через тимчасову окупацію міста-супутника Енергодар профорієнтаційну роботу наразі не проводять. Цю роботу відновлять, щойно Збройні Сили України деокупують місто. Але українські університети вже зараз чекають на абітурієнтів з Енергодару і з радістю приймуть їх на навчання.
Енергоатом