Атака на права працівників в Індії
Атака на права працівників в Індії
17 березня уряд штату Махараштра (Індія) затвердив правила, розроблені на основі антиробочого Кодексу виробничих відносин, прийнятого індійським урядом у 2020 році.
Кодекс виробничих відносин повністю підриває декларацію про свободу об'єднань та ведення колективних переговорів. Страйк, який є невід'ємною частиною свободи об'єднань, вважатиметься незаконним, оскільки для того, щоб провести “законний страйк”, потрібно виконати жорсткі вимоги. Тепер працівники мають попереджати про страйк за два місяці на відміну від нинішніх чотирнадцяти днів.
У 2020 році уряд Індії ухвалив чотири трудові кодекси, які об'єднали чинне на той час трудове законодавство країни. Нові кодекси серйозно обмежують права працівників, просуваючи інтереси бізнесу.
Уряд штату Махараштра розробив правила відповідно до Кодексу виробничих відносин у 2021 році. Цього місяця кабінет міністрів штату затвердив ці правила, а саме – Кодекс правил виробничих відносин штату Махараштра.
Нові правила свідчать, що профспілка повинна представляти понад 51 відсоток робочої сили, щоб виступати як єдиний представник працівників на підприємстві.
Якщо раніше для звільнення працівників компаніям потрібний був дозвіл уряду із кількістю працівників понад 100 осіб, то тепер цей поріг збільшено до 300 осіб. Це означає, що компанії з чисельністю до 300 осіб можуть звільняти працівників без згоди ряду. Це дає компаніям можливість наймати та звільняти працівників без надання гарантій зайнятості.
Протягом кількох років, починаючи з 2020 року, профспілки Індії, включаючи членські організації IndustriALL, висловлюють серйозне занепокоєння та протестують проти антиробочих трудових правил.
Санджай Вадхавкар, член виконавчого комітету IndustriALL та генеральний секретар Федерації працівників сталеливарної, металообробної та машинобудівної промисловості Індії (SMEFI), сказав:
“Ми засуджуємо постійні нападки на права трудящих за нинішнього політичного режиму. Як профспілки, ми маємо посилити нашу боротьбу за захист прав трудящих”.
https://www.industriall-union.org/ru/ataka-na-prava-trudyashchihsya-v-indii