Активізувати співпрацю соціальних партнерів
Міжнародний семінар: Активізувати співпрацю соціальних партнерів
«Захист прав працівників в Україні під час війни та при відбудові країни» — таку назву має дводенний міжнародний семінар, що відбувається у Києві 12-13 липня 2023 року. Організаторами заходу виступили Глобальний та Європейський союзи IndustriALL та Міжнародна організація праці за підтримки фонду ім. Фрідріха Еберта.
Мета заходу — активізувати співпрацю соціальних партнерів, представників влади, роботодавців і профспілок для захисту прав працівників під час війни. Важливим у цьому є порушень прав людини, які здійснює агресор на окупованих територіях, використання такої інформації для фіксація захисту у подальшому України у міжнародному суді.
У день відкриття семінару, 12 липня, з вітальним словом від українських профспілок, членських організацій IndustriALL виступив Голова Атомпрофспілки України Валерій Матов. Він представив учасників міжнародного заходу, яких було майже 60 осіб з України та національних європейських профорганізацій. Привітав присутніх у залі Генеральний секретар IndustriALL Атле Хойє. Він зазначив, що про Україну говорять в усьому світі та висловлюють підтримку щодо її членства в ЄС. Але український уряд має привести трудове законодавство України у відповідність з європейським.
12 липня учасники першого дня семінару, представники IndustriALL та 13 українських профспілок, членських організацій Глобального та Європейського союзів IndustriALL, обговорювали ситуацію в галузевих профспілках під час війни, зміни трудового законодавства України.
Іншим великим завданням семінару було визначення ролі у післявоєнній відбудові профспілок, адже вони є представниками працівників різних галузей економіки. Попри те, що війна ще триває, в Україні вже активно обговорюються плани повоєнного відновлення країни.
Сьогодні, 13 липня, у другий день семінару, до обговорення економічної перспективи України та захисту прав працівників під час її відбудови, крім експертів від профспілок, долучаються експерти від роботодавців і держави, представників Міжнародної організації праці. Виступають профспілкові діячі і роботодавці з регіонів, зокрема представники атомного, гірничодобувного і металургійного секторів. Відбувається трьохстороння панельна дискусія з представниками уряду, організацій роботодавців та профспілок.