ФОРУМ АТОМПРОФСПІЛКИ. 19 вересня
ФОРУМ АТОМПРОФСПІЛКИ. 19 вересня
Робота Форуму Атомпрофспілки України «Atomic marathon 2020» розпочалася ще увечері 18 вересня після приїзду делегацій у смт Затока Одеської обл. та поселенні у «Ruta Family Club Hotel». Організаційне засідання з відповідальними за проведення Форуму та керівниками делегацій провів заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков. Присутні ознайомилися з відкорегованим порядком денним. Адже у зв’язку з пандемією коронавірусу до оранжевої зони в Україні потрапили міста Київ, Вараш та Нетішин, отож не змогли приїхати запрошені на поважне зібрання представники дирекції ДП НАЕК «Енергоатом», керівники відокремлених підрозділів АЕС, а також делегації профспілок Рівненського та Хмельницького майданчиків.
Та це не завадило плідній та конструктивній роботі Форуму 19 вересня. Цього дня на порядку денному було питання «Про розвиток атомної енергетики та промисловості. Роль профспілки у вирішенні поставлених завдань».
Після реєстрації учасників заходу і видачі їм іміджевої продукції Форум офіційно відкрив Голова Атомпрофспілки Валерій Матов. Він наголосив на тому, що необхідно чимало важливих питань обговорити у сімейному, атомпрофспілковому, колі: ситуацію щодо проблем атомників, напрацювати стратегічну програму і запропонувати її керівникам держави для якнайшвидшої реалізації.
«У тижневий термін ми маємо провести не лише наш Форум, а й Спартакіаду Атомпрофспілки України, — наголосив Валерій Олексійович, — бо в першій половині року, у зв’язку з обмеженнями через коронавірус, не змогли здійснити низку планових Статутних заходів. На панельних дискусіях ми повинні почути одне одного, а завтра, на пленарному засіданні, все обговорене втілити у прийняті рішення, постанови, концепції та програми».
Про перспективи подальшого розвитку ДП НАЕК «Енергоатом», про його роботу в умовах нової моделі енергоринку говорив у своєму виступі на першій панельній дискусії заступник Голови Атомпрофспілки Олексій Лич. Він зазначив, що атомники переживають важкі часи, але щоразу намагаються зробити все, аби полегшити подальшу долю НАЕК «Енергоатом». Цього року у стислий двомісячний термін представникам Атомпрофспілки вдалося зустрітися і з Прем’єр-міністром, і з Президентом України. Усі пропозиції, які прозвучали, були сприйняті. «Ми сподіваємося, що найближчим часом вийде указ Президента України, а профспілка на цьому особливо наполягала, бо 10 років домагалася єдиного органу державного управління атомною енергетикою і промисловістю, з включенням до нього Чорнобильської атомної електростанції. Це має бути об’єднавчий орган управління, який повинен розробляти і відстежувати програми всього циклу життєдіяльності атомної галузі. Буквально позавчора ми зустрічалися з представниками офісу Президента з цього питання. Ми сподіваємося на краще. За нами стоять трудові колективи, які нас підтримують. У атомників є надзвичайна відповідальність, в основі якої лежить морально-психологічний клімат у колективах, що має максимальне значення для забезпечення ядерної, радіаційної, екологічної та загальноенергетичної безпеки України» (докладніша інформація буде).
Про проблемні питання ДП «СхідГЗК» йшлося під час наступної панельної дискусії, доповідачем був голова Східної об’єднаної організації профспілки Борис Філіппов (конкретніше — у наступних публікаціях).
Про соціальну політику ДП НАЕК «Енергоатом» від імені дирекції Компанії розповіла голова її профспілки Ганна Заєць.
Упродовж дня було проведено «Живу бібліотеку» та тренінг «Навіщо мені потрібна профспілка?» Увечері збиралися комісії ЦК Атомпрофспілки та відбулося засідання Президії ЦК.
19 вересня делегати Форуму гучними аплодисментами вітали з ювілейним днем народження заступника Голови Атомпрофспілки Олексія Лича, щирі слова на честь 65-річчя лунали від односпілчан на його адресу.
(Далі буде)