Солідарна підтримка та людська допомога
Солідарна підтримка та людська допомога
10 березня в онлайн режимі відбулося планове засідання Північно-Східного Округу EPSU.
У роботі засідання взяли участь профспілки з Вірменії, Грузії, Литви, Латвії, Естонії, України. Зрозуміло, що з початком російсько-української війни порядок денний складається з питань, які стосуються ситуації в Україні.
Головуючий Ю.Піжук (Профспілка держслужбовців) розповів про російський фашизм у 21 сторіччі, виклав детальну картину подій в Україні.Окрім цього розповів, як профспілки допомагають біженцям, як збирається гуманітарна допомога з усього світу та що потребує Україна сьогодні.
В.Коваль (Профспілка медиків) розповіла про розбомблений пологовий будинок у Маріуполі, про умови, в яких працюють медики та функціонування сфери охорони здоров’я в умовах війни. Загострила увагу на питанні«зелених коридорів» та проблемігуманітарних конвоїв, недотримання РФ домовленостей щодо евакуації населення, порушення міжнародних Конвенцій.
Л.Семеняка (Атомпрофспілка) звернула увагу на критичну ситуацію на ядерних об’єктах України, захоплених російськими терористами: ЧАЕС, Зона відчуження, ЗАЕС. Поділилась оцінкою українських фахівців щодо техногенних та екологічних катастроф, від яких ми за один крок. Розповіла, як члени профспілки протистоять російським терористам в окупованих містах.
В. Шилов (Профспілка соціальних працівників, завідувач міжнародним відділом ФПУ) розповів про роботу штабу ФПУ щодо допомоги біженцям. Висвітлив роботу українських профспілок щодо виключення ФНПР з лав МКП. Наголосив на тому, з яких аспектів складається політика геноциду РФ та як протистоятикраїні - агресоруу профспілковому середовищі.Повідомив, що 28 березня на Генеральній Раді МКП пройде обговорення вимоги українських профспілок щодо виключення ФНПР зі складу МКП.
Профспілки Північно-Східного Округу єдині у підтримці українського народу та надають всю можливу допомогу українцям. Так, Даля Якутовіче (Федерація промислових профспілок Литви) розповіла, що в Литві напрацьований законщодо біженців.Їїпрофспілка вже прийняла 29 членів сімей енергетиків з Одеси та займається збором коштів для допомоги українцям.
Ирена Петрайтене (Профспілка держслужбовців) розповіла про роботу в комітетах EPSU і тиску на Європейські структури з метою допомоги Україні.
Нугзар Чинчараулі ( Профспілка держслужбовців Грузії) наголосив, що ядерна загроза -це не загроза Україні, а всьому світу, і необхідно вжити негайних заходів, щоб не допустите непоправне. Він підкреслив, що росіяни, які в 2008 році напали на Грузію, тепер тікають з РФ в Грузію, і вже 2500 росіян прибули туди.
Кале Лівамагі (Профспілка держслужбовців Естонії) та СандерВайкма (Профспілка енергетиків Естонії) у своїх виступах наголосили на негайному виключенні російських профспілок з міжнародних об’єднань.
Демократичні профспілки Європи не можуть бути в одній спільноті з РФ. Вони підтримали заходи щодо посилення тиску на ЄС.
Паола Панзері (секретаріат EPSU) повідомила, що жіночий комітет EPSU разом з жіночим комітетом EKП напрацювали заяву ЄКП щодо ситуації жінок в Україні під час війни та розповіла про заходи, які планується реалізувати, щоб це питання широко висвітлювалося в європейському медійному просторі.
Аліна Танкельюн (Профспілка працівників охорони здоров’я, голова молодіжної мережі EPSU) розповіла про роботу з молодіжними організаціями України, разом з Іванною Храпко, молодіжним лідером українських профспілок,створили групу HelpUkraine по організації допомоги в Україні. Вона запрошувала профспілкову молодь долучатись до мережі.
Аліна має українське коріння, вона дуже чутлива до ситуації в Україні і повідомила про те, що буква Z, якою маркуються російські танки, вже з’явилася на споруді в одному з районів Вільнюсу.
Ян Віллем Гудріаан, Генеральний Секретар EPSU, запевнив, що EPSU буде продовжувати працювати над вимогами та проханнями українських профспілок, а саме:
-залучати міжнародні структури в організації безпечних «зелених коридорів» для евакуації населення, доправлення гуманітарної допомоги в окуповані міста;
-збільшувати тиск на Європейські структури, МАГАТЕ щодо техногенних, екологічних загроз в Україні;
- мобілізувати профспілки на проведення масових заходів 15 березня з вимогою вивести війська РФ з України та зупинити війну;
-виключення ФНПР та її членських організації з міжнародних структур (зокрема виключити російські профспілки та білоруську профспілку працівників охорони здоров’я з EPSU);
-посилити тиск на ЄС, щоб «закрити українське небо»(унеможливити бомбардуванняУкраїни російською авіацією з неба);
-у подальшому лобіювати питання списання зовнішніх боргів з України тощо.
Українські профспілки подякували всім членським організаціям Північно-Східного Округу EPSU за солідарну підтримку та людську допомогу.