«Казковий» жіночий батальйон
«Казковий» жіночий батальйон
Южноукраїнські жінки довели — вони сміливий та надійний тил для наших захисників. У перші дні війни панянки розгорнули по місту свої «батальйони», «сотні», «загони». Вони допомагають чим можуть і один із напрямів — це харчування воїнів. Саме цим займається колектив ДНЗ №8 «Казка». Його працівниці долучилися до жіночої армії з перших днів війни. Жодного дня роботу не зупиняли й рук не опускали.
Навряд чи можна словами передати той смачний запах, що розносився на підході до кухні дитячого садочка «Казка». Як і в мирні часи, нині на харчоблоці закладу кипить робота. Тільки якщо раніше тут готували для маленьких вихованців, зараз куховарять для українських захисників. «Казковий» колектив згуртувався у перші дні війни. Сидіти осторонь не в правилах жінок, які виховують в южноукраїнської малечі почуття патріотизму та любові до своєї країни. \\\\\\
«У кожного з нас дуже важко на серці і на душі, дуже багато емоцій, але коли включається холодний розум, розумієш, що потрібно працювати. Хтось працює на передовій, а ми працюємо тут. Із першого дня, коли дітей нам вже не привели, ми почали зносити продукти, теплий одяг, постільну білизну, збирали гроші. Грошима збирали не один раз і закуповували продукти, «відшліфовували» свою роботу випічкою печива, здоби, пиріжків із солодкою та солоною начинкою. Все це ми веземо нашим хлопцям», — розповіла керівник ДНЗ №8 Галина Мороз.
«Казковий» жіночий батальйон заступає на зміну о сьомій ранку. До його складу входять вихователі та їхні помічниці, педагоги-логопеди, методисти, медики і звичайно ж, кухарі. Дівчата працюють у дві зміни, віддаючи не лише сили, а й вкладаючи в роботу власну віру та любов. Кажуть, жодного разу не засумнівалися у перемозі й рук не опустили. «Ми почали пекти з перших днів війни. Випікали то пиріжки, то пряники, пекли печиво, рогалики з повидлом. Руки в нас не опускаються, як ви таке могли подумати?», — щиро дивується кухар ДНЗ №8 Світла Чвірова. «У нас ще більше з'явилося бажання щось робити, щоб хлопцям було легше служити, захищати наш спокій і мирне небо, а ще повернути нам тихі ночі і світлі світанки», — доповнює колегу вихователь Олена Гладка.
Звичайно, до «казкової» кухні залучені не всі працівники дитячого садка. Багато хто знайшов себе в інших жіночих підрозділах. Вони так само готують, плетуть маскувальні сітки, займаються заготівлею дров для тероборони. За словами керівника садочка, досить часто співробітники забігають, аби занести продукти, підтримати добрим словом чи запропонувати допомогу.
Щодо тих, хто куховарить для захисників, то нині роботи у них додалося. Окрім випічки, «казковий» батальйон виконує замовлення, що надходять від колег з жіночого об’єднання «Берегиня». «Перші два тижні ми всі продукти приносили з дому. Дуже допомагали сусіди, мешканці міста. Ми зверталися до них через інтернет, соціальні мережі. Потім наш садочок почав співпрацювати з об’єднанням «Берегиня». Звідти постачають борошно, олію, дріжджі, цукор — усе, що нам потрібно. Ось вчора зранку привезли 150 кг свіжої риби. Дівчата перечистили, сьогодні смажимо і гарячу віддаємо тим, для кого її готуємо», — пояснює Галина Мороз.
Уся продукція, вироблена «казковим» батальйоном фасується в ящики із унікальною етикеткою. На ній написано «Нехай Бог Вас береже. Повертайтеся живі і неушкоджені, з Перемогою. Ми не хочемо війни, ми хочемо миру». Підпис на етикетці свідчить, що смачна продукція для бійців надходить від дошкільного закладу «Казка» з міста Южноукраїнськ. На початок війни заклад відвідували 270 дітлахів. Вони, їх батьки та рідні мають знати, що вихователі роблять усе, аби малеча жила у мирній, незалежній Україні та скоріше повернулася до садочка.
Ірина Павлова,
Фото Світлани Костенюк