Україна переможе!
24 лютого 2022 року Росія напала на Україну. Російські війська вдерлися до нас, увійшовши з Росії, Білорусі та тимчасово окупованого Росією Криму та Придністров’я. Але завдяки супротиву Українських Збройних Сил і Сил самооборони вже у перші дні агресії російські загарбники зазнали значних втрат у живій силі та техніці.
На жаль, у багатьох містах ситуація залишається важкою. Є загрози і містам-супутникам атомних електростанцій з боку військ російського загарбника. Попри все, українські АЕС продовжують працювати в штатному режимі, забезпечуючи країну необхідною електроенергією. Навіть захоплена росіянами Чорнобильська АЕС працює у плановому режимі, хоча персонал утримують у заручниках.Серед заручників опинилися виконувач обов’язків гендиректора АЕС Валерій Сейда і люди, які в день захоплення були на зміні.
Як повідомила речниця Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Євгенія Кузнєцова,«важка техніка, здіймаючи пил, їздила не туристичними маршрутами, а там, де їм цього хотілося». У ДАЗВ повідомили, що Україна поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії про втрату контролю над ядерними та радіаційними об’єктами у зоні відчуження. «Україна втратила контроль над системою АКРС. Останні отримані дані свідчать про семикратне перевищення норм поглинутої дози на датчику поруч з об’єктом зберігання радіоактивних відходів «Вектор», — йдеться у повідомленні відомства.
У режимі бойової готовностіперебуває військова частина 3042, яка охороняє Запорізьку АЕС. Сама електростанція працює в штатному режимі. Радіаційний фон у районі розташування Запорізької АЕС і в санітарно-захисній зоні – 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону.
В умовах війни з повною відповідальністю працює вся українська атомна генерація, енергоблоки Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС, усі роботи виконуються згідно з графіком.
У містах-супутниках АЕС введено комендантську годину.Тут звучать сирени. І це не навчальні тривоги. В умовах загрози містам з боку військ російського загарбника мешканці вчаться максимально ретельно виконувати вимоги Ради оборони. Тут адаптували під сховища для використання на випадок авіаударів і артобстрілів будівлі та об’єкти. Усі згуртовані, надають допомогу Територіальній обороні, Збройним Силам України, стежать за ситуацією в містах. Бажаючі долучаються до участі в нічному патрулюванні задля забезпечення правопорядку в містах у комендантськугодину разом із співробітниками поліції,виявляють та ліквідовують мітки, нанесені для висадженняворогом російських диверсійно-розвідувальних груп та наведення авіаудару.
На ДП «СхідГЗК» цілодобово працює постійно діючий оперативний штаб цивільного захисту, надзвичайних ситуацій і моніторингу. Налагоджено систему взаємодії штабу з радами оборони громад, на території яких діють підрозділи комбінату, підприємствами та організаціями, що розташовані поруч. Відпрацьовуються шляхи функціонування підрозділів комбінату та їх життєзабезпечення в умовах воєнного стану, збереження життя та здоров’я працівників.
Атомники залишаються на своїх робочих місцях, забезпечуючи безпеку ядерних об’єктів. Усі разом готові дати ворогу героїчну відсіч! Україна непереможна і єдина! Слава Україні!