Міжнародні проекти зони відчуження
Міжнародні проекти зони відчуження
У зоні відчуження реалізується 16 проектів міжнародної технічної допомоги з виведення з експлуатації ЧАЕС та вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами.
Про це заявив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський на засіданні межвідомчої робочої групи з питань Чорнобильської аварії, яка працює під егідою Програми розвитку ООН, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.
«За допомогою структур ООН і європейських партнерів Україна успішно реалізує міжнародні проекти, спрямовані на відновлення зони відчуження і приведення її в екологічно безпечний стан», - зазначив міністр.
Спорудження нового безпечного конфайнмента над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС ознаменувало не кінець історії Чорнобильської катастрофи, а тільки початок її найважливішого етапу - перетворення укриття на екологічно безпечну систему.
Він нагадав, що конфайнмент призначений для ізоляції радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора ЧАЕС принаймні на 100 років, що дозволить демонтувати реактор і поховати його частинами.
За словами Абрамовського, в минулому році поводження з відпрацьованим паливом на Чорнобильській АЕС вийшло на якісно новий рівень. За період виробництва електроенергії, нагадав він, станція накопичила більше 21 000 відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які в даний час зберігаються в сховищі «мокрого типу», не призначеному для довгострокового зберігання. Тому при фінансовій підтримці ЄБРР побудовано сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого типу» - СВЯП-2 з передовими технологіями безпеки.
«У даний час йде процес переміщення паливних збірок з« мокрого »сховища в« суху », - сказав міністр.
Цей процес, за його словами, буде тривати близько 10 років. Введення в експлуатацію СВЯП-2 дозволить безпечно зберігати відпрацьоване паливо протягом наступних 100 років.
Абрамовський зазначив, що за сприяння Департаменту енергетики і зміни клімату Великобританії і Єврокомісії на комплексі виробництв «Вектор» побудовано високотехнологічне роботизовані сховище для небезпечних радіоактивних відходів. Зараз йде робота з проектування складських приміщень для другої черги.