Погляд на енергетику України та її перспективи
Погляд на енергетику України та її перспективи
Під такою назвою за сприяння Глобального Союзу IndustriALL, Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта 26-27 листопада у віртуальному режимі відбулася Національна енергетична конференція України. Її учасниками стали п’ять галузевих профспілок, членів ГС IndustriALL, а саме: Профспілка працівників вугільної промисловості України, Незалежна профспілка гірників України, Профспілка працівників нафтової та газової промисловості України, Профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості України.
Головував та доповідав на Конференції Голова Атомпрофспілки, член Виконкому ГС IndustriALL Валерій Матов. Учасників Конференції привітав Директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг та заступник Голови ГС IndustriALL Кемаль Озкан.
Порядок денний поважного зібрання передбачав 26 листопада — огляд сучасної ситуації у паливно-енергетичному комплексі України, розгляд кліматичних змін, що формують стратегічні «зелені» тренди в економіці та енергетиці. День 27 листопада був присвячений огляду програми реформування вугільної промисловості та реального становища на підприємствах галузі, а також висвітлення нагальних проблем шахтарів.
Запрошені зарубіжні експерти представили дуже цікаві тематичні презентації. Так, Глен Мпуфане, Директор IndustriALL з питань гірничодобувної промисловості, розповів про реальні зміни клімату та необхідність «справедливого переходу», про глобальні перспективи вугільної галузі. Діана Хункера, Директор IndustriALL з питань енергетики, визначила зміни в глобальній енергетиці. Єспер Нільсен з Профспілки 3F розповів про енергетичний перехід у Данії.
Український експерт, Голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков проаналізував енергетичний сектор України, аспекти імпорту та експорту електроенергії.
Старша політична радниця Європейської профспілки — IndustriALL Карина З’єрольд дуже детально проаналізувала, як формувався процес та механізми Справедливого переходу в Європі. Хорберт Маус, представник німецької профспілки IG BCE поділився досвідом закриття німецьких шахт, починаючи з 1969 року.
Загалом захід був насичений цікавим контентом та фаховими представниками.
Завершилася Конференція прийняттям відповідних резолюцій, в яких профспілки виклали своє бачення, позицію щодо майбутнього паливно-енергетичного комплексу України та бажання спільно діяти з метою посилення захисту трудових прав членів профспілок.