20 років НПП «Гуцульщина»!
20 років НПП «Гуцульщина»!
До складу Атомпрофспілки входить понад два десятки Національних природних парків України. Чимало з них перебувають у зоні, де точаться активні бойові дії. Російські війська продовжують нищити довкілля України, заповідні землі, які десятиліттями перебували під особливою охороною. Тому особливо цінною є праця людей, захисників навколишнього середовища, які за велінням серця продовжують зберігати природу України, її рослинний і тваринний світ, для нинішнього і майбутнього покоління. Серед них – колектив Національного природного парку «Гуцульщина», який цього року, 14 травня, відзначив 20-річчя з часу створення.
Національний природний парк «Гуцульщина» розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області. Протяжність Парку з північного заходу на південний схід близько 29 км, а з північного сходу на південний захід – 20 км.
Більше року тому, під час виїзного семінару Атомпрофспілки на території цієї її первинної організації, Любомир Держипільський, який очолював науковий відділ Національного природного парку «Гуцульщина», розповів, що науковцями Парку було проведено докладну інвентаризацію його рослинності. Нарахували понад 1200 видів грибів. Описано майже 850 лишайників, 234 види мохів тощо.
— Рідко який парк проводив таку інвентаризацію грибів і лишайників, як ми. Співпрацювали у цьому з багатьма інститутами, найбільше — з Інститутом ботаніки НАНУ ім. М. Холодного. Наші багаторічні партнери й Інститут екології Карпат НАН України, УкрНДІ гірського лісництва ім. П. Пастернака, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Державний природознавчий музей НАН України, Національний лісотехнічний університет України, Львівський національний університет ім. І. Франка та багато інших. Співпрацюємо із заповідниками та національними парками України. Залучалися міжнародні експедиції.
Колектив природоохоринників НПП «Гуцульщина» дійсно виконує велику роботу: нaуково-дослідна діяльність, науково-видавнича, публікації у вітчизняних, у міжнародних виданнях, міжнародні семінари, конференції, екологічна просвіта, зокрема у туристично-мистецькому комплексі «Маєток Святого Миколая», який створено та підтримується Національним природним парком.
І ця діяльність зі збереження природного різноманіття України особливо важливою є у цей час, коли ворог паплюжить наші землі, природа стогне від війни.
Але ми на своїй землі! Україна обов'язково переможе! Слава Україні!