Проблеми з фінансуванням зони відчуження
Проблеми з фінансуванням зони відчуження
У форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.
Комітет розглянув лист голови підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Ігоря Кривошеєва щодо проблем в управлінні та можливих порушень законодавства під час реалізації владних повноважень працівниками Державного агентства з управління зоною відчуження (ДАЗВ).
Ігор Кривошеєв нагадав, що два роки тому розглядалося питання будівництва сховища для радіоактивних відходів з Росії, яке має бути побудоване до 2023 року. Однак досі не визначено, хто цей важливий і дороговартісний проект реалізовуватиме і будівництво не розпочалося. Крім того, відбуваються постійні ротації керівництва ДАЗВ.
Розглядаючи проблеми з фінансуванням зони відчуження, народні депутати звернули увагу, що дефіцит видатків за захищеними статтями з Державного бюджету становить майже 160,6 мільйона гривень, з яких 78 мільйонів гривень — оплата праці, 43 мільйона гривень — оплата електроенергії, відшкодування фактичних витрат Пенсійному фонду України на виплату і доставку пільгових пенсій — майже 30 мільйонів гривень. І цей борг зростає.
Міндовкілля заявило про підтримку запиту ДАЗВ до Міністерства фінансів і Комітету з питань бюджету щодо збільшення видатків на зазначені потреби, який розглядатимуть у вересні.
Як повідомляла «АУ» (у № 28-29) Атомпрофспілка постійно порушує це питання –
неодноразово зверталася до ДАЗВ України, Міндовкілля, Міністерства фінансів, Уряду та Верховної Ради. А також – з проханням внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік у частині вже давно необхідного збільшення бюджетних призначень за державними програмами. Щодо цього отримала повну підтримку з боку Міндовкілля та ДАЗВ України. На жаль, від влади лише запевняння: «поділяємо занепокоєння ситуацією», «надіємося на можливе вирішення питання після пошуків додаткових джерел фінансування» тощо