На АЕС - роздільний збір побутових відходів
На атомних станціях України впроваджують роздільний збір побутових відходів
Турбота про довкілля – невід’ємна частина соціальної відповідальності НАЕК «Енергоатом» і всіх її структурних підрозділів. Саме тому раціональне використання природних ресурсів та поетапне скорочення радіоактивних і нерадіоактивних відходів – одні з пріоритетних завдань Компанії. Тож атомні станції почали сортувати відходи.
У процесі діяльності АЕС утворюються нерадіоактивні відходи чотирьох класів небезпеки, й існують чітко встановлені вимоги, як енергокомпанія має з ними поводитися. Прописані нормативи утворення відходів та лімітів на їх розміщення. Ані збір, ані зберігання, ані утилізація та видалення небезпечних відходів на майданчиках атомних станцій неможливі без відповідних ліцензій Мінекології, якими надається таке право.
На всіх діючих атомних станціях України, оператором яких є Енергоатом, здійснюється безперервний екологічний моніторинг виробничої діяльності, а також впроваджуються нові проєкти щодо поводження з відходами. Так, на Хмельницькій АЕС реалізується проєкт зі створення централізованих майданчиків роздільного збору відходів. Наразі бетонуються ділянки території, де вже цього року змонтують перші спеціально обладнані криті майданчики. На них встановлять 132 євроконтейнери, які мають закупити саме для цього.
Колектив ХАЕС надихнули зміни до Закону України «Про відходи» й застосування технологій утилізації, що передбачають використання відходів як вторинної сировини. Результати не забарилися. Начальник відділу охорони навколишнього середовища ХАЕС Олександр Левицький розповідає: «Ми одразу ж побачили значне зменшення утворення побутових відходів і відповідно зростання їхніх окремих видів – скла, пластику, паперу». Ці відходи станція передає на переробку.
Такої екологічної практики поводження з відходами в Енергоатомі дотримуватимуться й надалі та розповсюджуватимуть її в усіх підрозділах Компанії.