Атомники долучаться до озеленення планети
Атомники долучаться до екологічної акції з озеленення планети
Працівники Рівненської АЕС долучаться до глобального екологічного проєкту з озеленення планети, метою якого є привернення уваги до відновлення екосистеми та розвиток екологічної свідомості людей.
У рамках всесвітнього проєкту 10 квітня у 100 країнах світу планують висадити 1 мільйон дерев за 1 добу, а на наступні 3 роки – 100 мільйонів дерев по всій планеті. В Україні проєкт, окрім висадження 1 мільйона дерев, передбачає також сприяння у висадженні парків та алей впродовж 2021 року та організації освітніх воркшопів у навчальних закладах. Напередодні Рівненська АЕС підписала Меморандум з Вараською міською радою та організаторами проєкту «Озеленення України» в Рівненській області про співпрацю щодо привернення уваги до проблем екології та відновлення екосистеми країни.
Відтак вже 10 квітня у Вараській громаді стартує масштабна толока з висадження 1 тисячі саджанців дерев і кущів, а також прибирання територій міста. Загальноміська толока розпочнеться о 12:00 біля стадіону спорткомплексу РАЕС «Ізотоп». До неї долучиться чимало небайдужих працівників Рівненської АЕС, серед яких і профактив Первинної профспілкової організації електростанції, представники Організації молоді ППО РАЕС, спортивні клуби «Amber Tri Sports», «Varash running club» й інші. Волонтери від ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області висаджуватимуть дерева у центрі міста та прибиратимуть територію міського пляжу. Варто відзначити, у рамках проєкту кожне ОСББ міста отримає по 10 дерев для висадження. У цілому, до участі в екологічній ініціативі запрошують усіх варашан.
У рамках екопроєкту працівники багатьох структурних підрозділів Рівненської АЕС здійснять озеленення, прибирання та опорядження територій, що належать підприємству, а також прибирання територій недобудованих школи та житлового будинку. Наразі вже було висаджено близько сотні саджанців туї, самшиту, клену, липи, червоного дуба, катальпи та засіяно 5 кг трави на території реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС «Біле озеро», що знаходиться в однойменному заповіднику.
До слова, Рівненська АЕС та її колектив піклуються про навколишнє середовище. Екологічно відповідальне підприємство під час експлуатації не здійснює негативного впливу на довкілля у тепловому, хімічному та радіаційному контекстах, а також завдяки застосуванню низьковуглецевих технологій генерації енергії атомна електростанція відіграє важливу роль у збереженні клімату.
Юлія Кулаєва