М. Гук: «Маємо відчуття, що робимо щось справжнє»
ГОЛОВА ПРОФКОМУ ХАЕС МИХАЙЛО ГУК: «МАЄМО ВІДЧУТТЯ, ЩО РОБИМО ЩОСЬ СПРАВЖНЄ»
Складові волонтерського успіху ППО ХАЕС: «Маємо зручне географічне розташування і щире бажання допомогти»
Профспілкова організація Хмельницької атомної електростанції перетворилася на активний центр гуманітарної допомоги. Це сталося з огляду на те, що Хмельницька станція, пояснює голова профкому ХАЕС Михайло Гук, перебуває у сенсі логістики у найзручнішому, в умовах війни, географічному становищі. На відміну від інших атомних електростанцій України: Рівненська АЕС розташована поруч з білоруським кордоном, до якого з того боку стягнуто колони ворожої техніки. Южноукраїнська атомка – недалеко від Вознесенська, де відбулися запеклі бої. Запорізька і Чорнобильська потрапили під окупацію. Тому у місті хмельницьких атомників Нетішині було створено своєрідний гуманітарний склад, на який надходять гуманітарні вантажі від місцевих й іноземних волонтерських організацій, які тісно співпрацюють з атомниками.
А почалося все з того, що голові ППО ХАЕС Михайлу Гуку зателефонували колеги з Енергодару і попросили допомогти знайти вкрай необхідні ліки. Профспілковий лідер кинув клич серед колективу, й усі одразу перейнялися проблемою.
– Це була така одностайна і щира відповідь на заклик, – згадує Михайло Гук, – працівників нашої станції, усієї громади міста. А оскільки всі розуміли, що місто окуповане, значить, потребують не лише медикаментів. Збирали й продукти харчування, засоби гігієни, дитяче харчування. У структурних підрозділах станції скидалися коштами на закупівлю. Наші працівники настільки перейнялися чужою бідою, вони дійсно розуміли, що сьогодні усі ми маємо вийти на барикади боротьби з ворогом, кожен на свою... Пишу оголошення у групу - й одразу знаходжу підтримку. Коли ми готували першу «посилку» для окупованого Енергодару, на майданчик біля готелю люди принесли усього стільки, що довелося замовляти вантажівку з транспортного цеху ХАЕС і завозити приносини на склад цеху господарського забезпечення, для зберігання до наступного гуманітарного відправлення.
Серед профактиву, представників Організації молоді Атомпрофспілки і просто небайдужих городян сформувалися групи активістів, що охопили усі напрями волонтерської діяльності: логістику, співпрацю з іноземними волонтерами, колишніми жителями міста, які зараз проживають за кордоном, але переймаються долею України і намагаються допомогти.
Для окупованих міст передусім необхідні були медикаменти. У переліку дефіцитних: ліки від серцево-судинних хвороб, для вирівнювання тиску, астматична група, від недуг щитовидної залози. А з огляду на те, що деякі ліки сьогодні у великому дефіциті і у нас, а у наших працівників багато родичів і знайомих у Польщі, доставка медикаментів вирішувалася одразу через Польщу.
- На даний час ми співпрацюємо з багатьма міжнародними організаціями, до надання гуманітарної допомоги долучилися профспілкові організації країн Європи, – зазначає Михайло Гук. – Саме сьогодні ми очікуємо прибуття гуманітарного вантажу від боснійських профспілкових об’єднань. Далі ми розраховуємо, що буде допомога від італійських, від французьких профспілок. І цю профспілкову допомогу ми будемо направляти тим, хто потребуватиме її найбільше, але передусім у міста, де розташовані підприємства, профспілкові організації яких входять до Атомпрофспілки, або для тих підприємств, що перебувають у тісній виробничій співпраці з ДП «НАЕК «Енергоатом». Тривалий час надійним діловим партнером ХАЕС є завод ПРАТ «СНВО «ІМПУЛЬС» (місто Сєвєродонецьк Луганської обл.). Колективними зусиллями працівників нашого підприємства і волонтерів Нетішина вдалося відправити гуманітарний вантаж для працівників заводу «Імпульс» на транспорті, що доставив на ХАЕС продукцію заводу.
Вантажі з ліками, продуктами харчування, засобами дитячої і дорослої гігієни, дитячим харчуванням з Нетішина вже доставлені і передані населенню м. Енергодар, м. Славутич, м. Сєвєродонецьк. Учора було завантажено і відправлено чергові вантажі гуманітарної допомоги в окупований Енергодар і звільнений від путінської орди Іванків Київської області.
Якщо на початку процес формування гуманітарної допомоги профспілковцями ХАЕС відбувався стихійно, сьогодні профспілкові волонтери станції перебувають у тісній співпраці з центральним офісом Києва, який об’єднує і координує волонтерський напрям діяльності. Михайло Володимирович нарікає, що тепер до благодійницької діяльності додалася ще й кропітка звітна робота.
– Ми розвиваємо логістичний склад, що організували в місті. Сюди, як струмки до озера, почали стікатися усі гуманітарні вантажі. Члени Ради молоді ППО Хмельницької АЕС на чолі з головою молодіжної організації ХАЕС опікуються складом, забезпечують супровід усіх етапів діяльності складу: прийом вантажів, їх сортування, облік, складання і ведення картотеки, формування «посилок», загрузку і відправку транспорту з гуманітарними вантажами.
У процесі надання гуманітарної допомоги у повній мірі виявилося профспілкове єднання, вказує Михайло Гук.
– Кожен на своєму місці має робити те, що йому по силі для Перемоги. І будь-яка маленька перемога кожного з нас неминуче наближає нас до загальної Великої звитяги!
Допомога, що надана значній кількості людей в окупованих містах і там, де ворогом зруйнована інфраструктура і ще не налагоджено нормального постачання ліків і харчових продуктів, для багатьох стала порятунком. «Маємо відчуття, що робимо щось справжнє і потрібне», – зазначає Михайло Гук.
Лілія Соколова