Соціальні гарантії — не розкіш для підприємства
Соціальні гарантії працівникам — не розкіш для підприємства
На Форумі Атомпрофспілки виконавчий директор з персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Бояринцев доповів, про що напередодні Форуму докладно обговорювалося на розширеному засіданні керівництва НАЕК з профспілковим комітетом підприємства, присвяченому підбиттю підсумків виконання Колективного договору у першому півріччі 2021 року. Він зазначив, що Колективний договір Компанії у 2020-му та за перше півріччя 2021 року виконано на 100%. Важливою складовою ефективної соціальної співпраці є, на його думку, виконання соціального кошторису відповідно до Колективного договору. Витрати на соціальний розвиток у першому півріччі цього року зросли на 20%.
Значну увагу Компанія приділяє оздоровленню працівників. Майже третина з них (11,5 тисячі) скористалися санаторно-курортним лікуванням, на що Енергоатом спрямував 185 млн грн. Уже два роки діє добровільне медичне страхування. Цього року застраховано понад 50 відсотків працівників. Медичне страхування особливо принагідним виявилося під час пандемії. У боротьбі з COVID-19 Компанія забезпечила працівників на 100 відсотків масками та дезинфікуючими засобами. Торкнувся Олег Бояринцев і виробництва Компанією медичного кисню як медичного препарату. Ще у березні 2021 року НАЕК отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва лікарського засобу «Медичний кисень» у рамках реалізації проєкту «Енергоатом Медицина».
Те, що «соціальні гарантії працівникам — не розкіш для підприємства», підтвердив той факт, що підвищенням соціальної складової зусиллями адміністрації та профспілкової організації Компанії вдалося побороти негативну тенденцію відтоку висококваліфікованих фахівців, і «протягом останніх двох років жоден із них не виїхав за кордон задля кращого заробітку. А до цього, особливо у 2018-2019 роках, ситуація була вкрай хиткою: існувала загроза дефіциту в Україні ліцензованих спеціалістів-атомників, особливо оперативного персоналу АЕС».
Олег Бояринцев пов’язує цей факт передусім із забезпеченням гідного рівня оплати праці персоналу вітчизняних АЕС: «Торік заробітну плату підвищили загалом на 24%: протягом року мінімальна тарифна ставка змінювалася на вищу чотири рази, а з 1 січня 2021-го її збільшили ще на 16%.
Допомагає втримати висококваліфікований персонал і забезпечення працівників житлом. За словами Олега Бояринцева, Компанія і надалі буде підтримувати надання безвідсоткових позик на поліпшення житлових умов працівників.
Олег Бояринцев розповів також про загальнодержавну програму з популяризації роботи в атомній енергетиці і введення дуальної освіти: поєднання на останніх курсах теорії з практикою. Йдеться про навчання українських студентів із профільних вищих навчальних закладів у поєднанні з заняттями на тренажерах в інженерних офісах та на атомних майданчиках. Наразі майже 2 600 студентів опановують «атомні» технічні спеціальності у вишах України. У 2021 році порівняно із попереднім майже вдвічі зросла кількість студентів, які пішли навчатися на такі спеціальності.
Олег Бояринцев розповів також про плани Компанії щодо розширення соціального пакету, а також про здійснення корпоративної реформи НАЕК.
«Корпоратизація «Енергоатома» — історія, яка триває не один рік. Але прийшов час її завершити. І завершити успішно. Проєкт закону, який має вирішити це питання, вже готовий. Скоро він буде винесений на засідання Кабміну, а далі — на розгляд Верховної Ради».
Олег Бояринцев надав й іншу інформацію, зокрема про нову модель ПСО, Кабмін опублікував рішення про нову модель ПСО 17 серпня 2021року.
Представник НАЕК відповів на численні запитання учасників Форуму Атомпрофспілки.
Цього дня, 24 вересня, відбулися також «Живі бібліотеки» — безпосереднє спілкування протягом 15-20 хвилин з лідерами атомної галузі про пройдений ними життєвий шлях.
Відбулося засідання Центральної ради Організації молоді Атомпрофспілки.