Делегація ЮУАЕС на Форумі Атомпрофспілки
Делегація ЮУАЕС взяла участь у роботі Форуму Атомпрофспілки
Делегація Южно-Української АЕС взяла активну участь у роботі Форуму Атомпрофспілки, який проходив з 18 по 23 вересня. Представники підприємств та організацій, що входять до Атомпрофспілки, обговорювали перспективи будівництва нових енергоблоків і подальшого розвитку ДП «НАЕК «Енергоатом», соціальну політику енергокомпанії та роль профспілок у вирішенні поставлених завдань.
Участь у Форумі взяли фахівці різних сфер, чия діяльність безпосередньо пов’язана з атомною галуззю. Усіх їх хвилюють перспективи розвитку атомної енергетики та промисловості України. «Мета Форуму – обмінятись інформацією, напрацювати стратегічну програму та запропонувати її уряду», – зазначив голова Атомпрофспілки Валерій Матов.
«Нам нарешті вдалось привернути увагу до атомної енергетики, - доповів заступник голови Атомпрофспілки, голова профкому НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич. – За останні два місяці відбулись зустрічі з Прем’єр-міністром та Президентом України, результатом яких стала низка важливих доручень».
Одне з ключових питань, яке лобіюють атомники – створення окремого органу управління атомно-промисловим комплексом України. Наразі вирішено підвищити статус підпорядкованості НАЕК «Енергоатом»: від Міністерства енергетики передати під управління безпосередньо Кабінету Міністрів. «Це не зовсім відповідає нашому баченню єдиного атомно-промислового комплексу, - зауважив Олексій Лич, - проте будемо рухатись до мети поступово. Першочергове завдання – розробка державної програми розвитку НАЕК «Енергоатом». В подальшому працюватимемо над стратегією об’єднання усіх підприємств в єдину структуру».
За дорученням Президента України вже в грудні має бути винесений на розгляд Парламенту законопроєкт про вдосконалення механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних енергоблоків, вжито вичерпних заходів для погашення заборгованості перед державними виробниками електроенергії за ПСО (покладені спеціальні обов’язки).
У планах Президента та Уряду - будівництво нових атомних енергоблоків. Це питання також обговорювали під час панельних дискусій Форуму. Про перспективи южно-українського майданчика доповів заступник генерального директора ЮУАЕС Вячеслав Губа: «Ми маємо ряд переваг для спорудження нових енергоблоків: близькість розташування морських і річкових портів, залізничне сполучення та автомобільні дороги для доставки габаритного обладнання; розгалужена система видачі електроенергії; наявність трудових ресурсів; розвинена інфраструктура. Розглядаються варіанти розміщення енергоблоків на трьох локаціях. Всі вони знаходяться у межах земельної ділянки площею 380 га, відведеної в наше постійне користування згідно державного акта».
Програма Форуму крім панельних дискусій передбачала тренінги та зустрічі з цікавими людьми у форматі «живої бібліотеки». Серед них заступник міністра молоді і спорту Марина Попатенко; голова молодіжної ради Чернігівської області, коуч Віталій Копиш; голова профспілкової організації ЧАЕС Максим Орлов; молодіжний лідер, заступник голови профкому ЗАЕС Дмитро Орлов. У ролі відкритої книги довелось побувати і заступнику генерального директора ЮУАЕС Вячеславу Губі.
Один із днів Форуму був присвячений питанням молодіжної політики. Також, користуючись широким представництвом, організатори заходу провели в ці дні засідання профспілкового комітету НАЕК «Енергоатом», комісій ЦК Атомпрофспілки і Пленум. За його постановою Президії центрального комітету доручено взяти участь у розробці стратегії розвитку атомно-промислового комплексу, наполягати на створенні окремого органу управління підприємствами атомної енергетики та промисловості, направити листа на ім’я Президента, де відобразити позицію атомників щодо необхідності ухвалення системних державних рішень стосовно управління підприємствами атомної енергетики та промисловості, а також Чорнобильської зони відчуження.