Форум Атомпрофспілки України. Пленарний день
Форум Атомпрофспілки України. 20 вересня. Пленарний день
На порядку денному пленарного засідання Форуму були розглянуті такі питання: Про зміни у складі Центрального комітету Атомпрофспілки. Про перспективи підприємств атомної енергетики та промисловості України. Про план заходів ЦК Атомпрофспілки на 2021 рік. Про виконання бюджету ЦК профспілки на 2019 рік. Про проект бюджету ЦК профспілки на 2021 рік.
Перед розглядом першого питання порядку денного Голова Атомпрофспілки Валерій Матов запропонував ушанувати хвилиною мовчання колег, які пішли з життя, – голову ППО Запорізької АЕС Захарова Миколу Федоровича та головного редактора газети «Атомник України» Петриченка Миколу Васильовича.
Зважаючи на те, що в перший день Форуму Атомпрофспілки йшлося про розвиток атомної енергетики та промисловості та роль профспілки у вирішенні поставлених завдань, змогли грунтовно виступити Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, його заступники Олексій Лич та Павло Прудніков, а також голова Східної ООП Борис Філіппов, слово для доповідей, після виступу голови Статутної комісії Павла Олещука про зміни у складі ЦК Атомпрофспілки, надали Представнику Атомпрофспілки у Чорнобильській ООП Миколі Тетеріну та голові ППО ЧАЕС Максиму Орлову.
«Найболючіше питання у зоні відчуження — зарплата на підприємствах, динаміка її зростання, — наголосив у своєму виступі Микола Тетерін. — Проблеми не вирішувалися багато років. І тільки коли нещодавно було повернуто Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, ми передали міністру колективний лист, який підписали і директори підприємств зони відчуження. Відбувся серйозний діалог, міністр прийняв рішення і дав вказівку керівнику ДАЗВ підготувати документ щодо необхідності збільшення заробітної плати нашим підприємствам. З 1 січня 2021 року на всіх підприємствах зони відчуження планується ввести 25-розрядну систему, яка дозволить вирівняти розшарування між рівнем заробітних плат працівників».
Максим Орлов, голова ППО ДСП ЧАЕС погодився з тим, що 25-розрядна система оплати праці, взята від системи оплати праці НАЕК «Енергоатом», є ефективною. «Спасибі нашим профспілковцям, які її розробили. Вона дає можливість систематизувати рівень заробітної плати залежно від складності виконуваних робіт. Якщо ми введемо таку систему в зоні відчуження, це буде позитивно не тільки для працівників, а й для керівництва підприємств, адже з’явиться стимул для подальшого їх розвитку.
Проте хотів звернути увагу, що жодна система оплати праці, якщо вона буде прийматися окремо від системи фінансування підприємств, не дасть потрібний результат і може призвести до скорочення працівників. Успіх залежить від нашої спільної профспілкової готовності працювати разом».
З усіх заслуханих на порядку денному Пленуму питань були прийняті відповідні постанови. З основного питання інформацію надав заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков. З пропозиціями та доповненнями, а також враховуючи результати панельних дискусій та висновки експертів Форуму, Пленум ухвалив важливу для подальшої життєдіяльності трудових колективів галузі Постанову «Про перспективи підприємств атомної енергетики та промисловості України». іПовний текст Постанови буде оприлюднено згодом.
І насамкінець пленарного засідання Голова Атомпрофспілки Валерій Матов вручив нагороди: члену ЦК, голові профкому Смолінської шахти Миколі Кавуну — Заслуженого працівника профспілок України, голові ревізійної комісії профспілки Ользі Солощенко — Почесну відзнаку Атомпрофспілки.
Цього ж дня відбулася панельна дискусія «Молодіжна політика України», експертка — заступниця міністра молоді та спорту Марина Потапенко.
А профспілковий квест «Золото Затоки» провів тренер з інфо-медійної грамотності Віталій Копиш.
Більше у Facebook Атомпрофспілки