Закласти основи Нового суспільного договору
Лідери G20 мають закласти основи Нового суспільного договору
20-21 листопада проходив віртуальний саміт лідерів G20, найрозвиненіших країн світу. Дводенний онлайн-саміт став фінальним заходом головування Саудівської Аравії в G20. Наступного року в G20 головуватиме Італія. На саміті обговорювалися наслідки пандемії та можливості економічного відновлення.
Напередодні заходу до лідерів Г20 звернулася із Заявою міжнародна конфедерація профспілок (МКП), яка представляє людей праці на рівні Г20, і закликала до рішучих дій. У Заяві детально викладаються проблеми, посилені «пандемією нерівності», і то, як зусилля із стимулювання економічного підйому і забезпечення його стійкості можуть бути побудовані на виконанні раніше прийнятих зобов'язань і нових заходах. Зокрема, профлідери «Двадцятки» закликають лідерів G20 надати країнам додаткові фінансові ресурси через прогресивну податкову реформу, фінансові та валютні механізми, а також підвищення гарантій зайнятості і доходів для трудящих і всіх громадян, закріпивши принципи гідної праці в рамках нового суспільного договору, що передбачає загальний соціальний захист.
https://www.ituc-csi.org/g20-leaders-must-use-this-moment?lang=en
З точки зору профспілок, необхідно ввести прогресивне оподаткування, податок на фінансові операції, «цифровий податок» і встановити поріг мінімального податку на доходи корпорацій. Серед інших заходів, пропонованих профспілками, - створення якісних робочих місць з дотриманням всіх основних прав трудящих і визнання COVID-19 професійним захворюванням.
Генеральний секретар МКП Шаран Барроу зазначила: «Це надзвичайний момент в історії, і лідери Г20 можуть зробити не менше, ніж вжити надзвичайних заходів. У вересні міністри праці Г20 визнали, що економічні наслідки реагування на COVID-19 зроблять «працюючих людей більш уразливими до бідності, неформальності та різних форм експлуатації. Це був перший крок».
Лідери G20 на віртуальному саміті зобов'язалися працювати над формуванням збалансованого "постковідного" світопорядку. У декларації, ухваленій на саміті, йдеться про продовження до кінця червня 2021 року програми із замороження боргів бідних країн для того, щоб вони могли спрямувати ресурси на боротьбу з коронавірусом. Лідери G20 зобов’язалися також сприяти забезпеченню усієї планети вакциною від коронавірусу.