Конференція МОП прийняла глобальну угоду
Конференція МОП прийняла глобальну угоду щодо заходів з відновлення від кризи COVID-19
Міжнародна конференція праці прийняла Глобальний заклик до дії, який передбачає заходи для забезпечення орієнтованого на людину відновлення після пандемії та недопущення довгострокових негативних змін в економіках та суспільствах.
Делегати з 181 країни, що представляють уряди, працівників та роботодавців на Міжнародній конференції праці одноголосно прийняли Глобальний заклик до дії для орієнтованого на людину відновлення після кризи COVID-19, пріоритетами якого є створення гідних робочих місць для всіх та усунення нерівностей, породжених кризою.
Глобальний заклик до дії для орієнтованого на людину відновлення окреслює всеосяжний порядок денний. Він зобов'язує країни забезпечити, щоб їхнє економічне та соціальне відновлення після кризи було «повністю інклюзивним, сталим та стійким».
Угода включає два напрямки узгоджених дій. Перший охоплює заходи, які мають вжити національні уряди у співпраці з «соціальними партнерами» - роботодавцями та профспілками, щоб досягти відновлення на основі створення робочих місць, в результаті якого суттєво посилиться захист працівників та соціальний захист та будуть підтримані сталі підприємства.
Другий комплекс заходів охоплює міжнародну співпрацю та роль багатосторонніх установ, у тому числі МОП, з метою підвищення рівня їхньої підтримки та її узгодженості з національними стратегіями відновлення після пандемії, орієнтованими на людину.
Угода закликає МОП – з її мандатом у сфері соціальної справедливості та гідної праці – відігравати провідну роль та використовувати всі засоби для підтримки розробки та реалізації стратегій відновлення, які нікого не залишають позаду, в тому числі шляхом посилення співпраці з іншими установами багатосторонньої системи.
Заклик до дії базується на Декларації століття МОП про майбутнє сфери праці, прийнятій на Міжнародній конференції праці у 2019 році. Він окреслює шлях до прискорення практичного впровадження Декларації через розширення політики та інвестицій, що підтримують широкомасштабне, всеохоплююче відновлення. Він також закликає до термінових, скоординованих дій у пов’язаних сферах, включаючи міжнародну співпрацю та солідарність з метою забезпечення глобального та рівного доступу до вакцин, лікування та профілактичних заходів.
Генеральний директор МОП Гай Райдер привітав угоду: «Забезпечення всеохоплюючого, сталого та стійкого відновлення має стати головним пріоритетом державної політики. У цьому документі окреслено чіткий і всеохоплюючий шлях вперед, який дозволить країнам перетворити моральні та політичні прагнення не залишати нікого позаду на конкретні дії».
Він додав: «Ефективність та стійкість відновлення від COVID-19 значною мірою залежатимуть від того, наскільки обширним і соціально інклюзивним воно буде. Якщо ми не займемося вирішенням конкретних нерівностей, які поглибилися під час цієї кризи, існуватиме цілком реальний ризик довгострокових негативних соціально-економічних наслідків, особливо для тих груп, які непропорційно постраждали, таких як молодь та жінки, а також малі та мікропідприємства, які забезпечують значну частину світової зайнятості».
На спеціальному засіданні Міжнародної конференції праці перед прийняттям Заклику до дії делегати взяли участь у першій частині дводенного саміту «Світ праці: глобальні дії для орієнтованої на людину відповіді на кризу COVID-19». На саміті обговорювались наслідки пандемії COVID-19 для ринків праці та стратегії відновлення, що сприяють соціальній справедливості та гідній праці.
Перед учасниками саміту із відеозверненнями виступили ключові світові лідери, зокрема Папа Римський Франциск, Президент Південної Кореї Мун Чже Ін, Прем'єр-міністр Португалії Антоніу Кошта та Президент США Джо Байден.
https://www.ilo.org/ilc/ILCSessions/109/news/WCMS_803980/lang--en/index.htm