Медіаграмотність для інформаційників
Медіаграмотність для відповідальних за інформаційну роботу
18-20 лютого у Навчально-методичному центрі ФПУ у м. Чернігів у рамках освітнього проєкту «Колегіум Атомпрофспілки» відбувся семінар-тренінг з медійної грамотності для відповідальних за інформаційну роботу молодих працівників підприємств, що перебувають у сфері впливу Атомпрофспілки.
Відкриваючи захід, заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков зазначив, що Атомпрофспілка розпочала серію безпосередніх навчань у рамках проєкту «Колегіум Атомпрофспілки» після довгої перерви у зв’язку з карантином, спричиненим COVID-19. Напередодні у НМЦ відбувся семінар для бухгалтерів первинних профспілкових організацій Атомпрофспілки. Цікаво, що «бухгалтерський» захід проходив у комбінованій формі: частина слухачів перебували безпосередньо в аудиторії НМЦ профспілок, решта групи приєдналася до навчання у дистанційному режимі через платформу Zoom. Павло Прудніков повідомив, що Атомпрофспілка планує цього року організувати ще чотири навчальних заходи.
Програму тренінгу з медіаграмотності було сформовано так, що крім теоретичної інформації про засади інформаційної роботи у профспілках, учасники навчання були максимально залучені до практичної роботи у групах.
Першу сесію тренінгу «Інформаційні потоки та керування ними» провів провідний експерт Чорнобильської об’єднаної організації профспілки Геннадій Михайлюк. Він зосередився на необхідності свідомого та критичного сприйняття інформації, а також ефективного вибору інформації для профспілкової аудиторії, ефективної профспілкової комунікації за допомогою сучасних медіазасобів з метою досягнення розвитку профорганізації.
Відомий у профспілковому русі експерт, представник Інституту соціального партнерства Юрій Буздуган (народний депутат Верховної Ради України 2-го скликання) та науковець Інституту Олена Скоморощенко через виконання практичних завдань у групах, «мозкові штурми» допомагали учасникам семінару розібратися з «матрицею інформаційного впливу», «як працювати з масовою людиною», з технологіями чуттєвого впливу на суспільну підсвідомість.
З техніками розвитку особистої креативності, з прикладами креативного та шаблонного мислення, яким чином заважають у спілкуванні з профспілковою аудиторією когнітивні упередження учасників семінару ознайомив тренер Науково-методичного центру Віталій Копиш.
Для учасників семінару було організовано оглядову екскурсію містом. Усім видано сертифікати про навчання, основним завданням якого було усвідомлення профспілкової місії і значення інформації для профспілок у суспільно-економічних процесах.