Соціальний захист атомників
Автоматизація системи охорони здоров’я як елемент безпеки ВП ЮУАЕС
На Южно-Українській АЕС намагаються зберегти довголіття працівників і роблять це на системній основі. Персонал є одним з основних виробничих ресурсів. Ефективність трудової діяльності кожного працівника та якість роботи залежать від стану його здоров’я, тож його охорона є важливим елементом системи управління безпеки та соціального захисту атомників.
Аби ефективно здійснювати моніторинг, аналізувати та планувати подальші дії, ще 10 років тому відділ охорони здоров’я (ВОЗ) разом зі службою інформаційних технологій ВП ЮУАЕС розпочав процес діджиталізації. Система автоматизованого обліку, контролю та підготовки звітності регулярно оновлюється, з’являються нові модулі згідно з вимогами часу.
Зокрема, автоматизовано звітність щодо результатів медоглядів, які прив’язані до карти умов праці, а також атестації робочих місць. «Завдяки цифровій системі враховано всі шкідливі та небезпечні виробничі фактори на кожному робочому місці. За результатами періодичних медоглядів під час оцінки стану здоров’я кожного працівника приймається рішення про придатність до роботи», — зазначає начальник відділу охорони здоров’я Галина Хмілєвська. Аналогічний модуль є і для аналізу захворюваності персоналу ВП ЮУАЕС. За словами фахівців ВОЗ, усі листки непрацездатності йдуть з кодуванням, що дає змогу оцінити показники та отримати реальну картину в динаміці: хто і на що хворіє, для якого віку характерні певні захворювання (наприклад, серцево-судинні чи онкологічні), а також дізнатися, чи відбувається зростання кількості патологій.
У автоматизованій системі охорони здоров’я також є модулі для звітності щодо путівок, функціональної підготовки персоналу в оздоровчо-реабілітаційному комплексі «Іскра».
Уже два роки як працює блок з медичного страхування. Реєстри у цифровій формі допомагають не тільки оцінити ефективність системи медичного страхування, а й визначити пріоритети атомників, відсоток застрахованих у кожному підрозділі. Зокрема, на 2021 рік про поліси подбали понад 95% персоналу підприємства.
У зв’язку з коронавірусною пандемією фахівцям відділу охорони здоров’я було поставлено завдання забезпечити якісний моніторинг захворюваності на підприємстві. «Спочатку звітність щодо хворих на коронавірусну інфекцію для аналізу та корегування подальших дій вели вручну. Було важко, — каже Галина Хмілєвська. — Завдячуючи спільній оперативній роботі фахівців СІТ та ВОЗ у нас з’явився новий модуль. Тепер усі бази даних щодо захворювання на COVID-19 теж у цифровому форматі. Ми можемо швидко проаналізувати статистику та вказати кількість хворих на певну дату, де вони лікуються, скільки працівників одужало».
За словами фахівців ВОЗ, це допомагає прогнозувати подальшу динаміку і вчасно корегувати карантинні та протиепідемічні заходи на підприємстві. Ми можемо визначати та своєчасно ізолювати контактних осіб, а отже, стримати розповсюдження захворювання через виробничі контакти.
Автоматизовану систему охорони здоров’я у ВП ЮУАЕС планують модернізувати й надалі. Зокрема, за підтримки профкому підприємства цьогоріч хочуть розпочати тестування персоналу на антитіла до COVID-19, тож у модулі «Коронавірус» має з’явитися ще один фільтр. Це дасть змогу дізнатися, скільки працівників уже перенесли захворювання та здобули імунітет.
Анастасія ЧАБАНЮК
Газета «Атомник України» №2 (1049)