Треба пікетувати, щоб отримати чесно заробленe?
Треба пікетувати, щоб отримати чесно зароблену зарплату?
Після складного 2019 року у працівників ДП "СхідГЗК" була надія, що після підписання нового договору з ДП "НАЕК "Енергоатом" на поставку уранового концентрату, відбудуться зміни на краще. Але сталося не так, як гадалося. Знову ті ж граблі.
Через нестачу матеріалів, запасних частин, палива з величезними проблемами працює виробництво, деякі підрозділи вимушені перебувати в простої. Уже стали регулярними загрози відключення комбінату від електропостачання. Неможливо у повному обсязі забезпечити виконання вимог охорони праці та промислової санітарії, у тому числі з забезпечення спеціальним харчуванням гірників, гідрометалургів та хіміків через відсутність коштів на придбання продуктів. Однак, найголовніше – це затримки з виплати заробітної плати працівникам підприємства, а також і тим, хто надає послуги з охорони, медичного обслуговування, аварійно-рятувальні тощо.
На даний час працівники підприємства ще не отримали у повному обсязі заробітну плату за червень, хоча вже треба виплачувати аванс за липень. Адміністрація підприємства фактично вимушена, через відсутність коштів, також затримувати виплату заробітної плати за час відпустки, що унеможливлює оздоровлення працівників та їхніх сімей.
Невже, замість того, щоб спокійно працювати на виробництві так необхідного країні концентрату урану, треба знову їхати до Києва, пікетувати Міністерство енергетики, офіс ДП "НАЕК "Енергоатом", щоб отримати чесно зароблену заробітну плату?!
Борис Філіппов, Голова СООП