М’янма: кіберзакон хунти принесе вік темряви
М’янма: кіберзакон хунти принесе вік темряви
У той час як керівники військового перевороту в М'янмі посилюють жорстоке придушення народних протестів і продовжують арештовувати та затримувати сотні людей без будь-якого належного процесу, запланований ними кіберзакон поставить все населення під постійний нагляд і знищить свободу слова.
Військові оприлюднили законопроект 9 лютого з фіктивним шестиденним вікном для «консультацій». Працівники низки ключових галузей економіки М'янми продовжують відмовлятись працювати за широкої громадської підтримки.
Шаран Барроу, генеральний секретар МКП, заявила: «Цей закон поставить всі комунікації в М'янмі під контроль військових, що матиме руйнівні наслідки для демократії та прав людини та призведе до жахливих результатів у суспільстві та економіці М'янми. Навіть висловлювання сумніву в діях військової хунти в Інтернеті призведе до позбавлення волі та великих штрафів. Усі іноземні компанії, які продовжать працювати в М'янмі, стануть об’єктом суворого нагляду за всім, що вони говоритимуть і робитимуть, та будуть змушені співпрацювати з військовими у способи, які наразять їх та їхніх співробітників на серйозну юридичну небезпеку за межами М'янми».
Закон включає до переліку кіберзлочинів «письмові та усні заяви проти будь-якого існуючого закону», що є явним порушенням міжнародно визнаних прав на свободу об'єднання та зібрань, та інших міжнародних стандартів в сфері прав людини. Це положення також не дозволить профспілкам та організаціям роботодавців надсилати свої коментарі до законодавства в Міжнародну організацію праці, що суперечить процедурам МОП.
Закон також включає «правопорушення, скоєні на місцевому та міжнародному рівнях», що означає, що особи за межами М'янми, які критикують хунту, наражаються на небезпеку переслідування з боку військових М'янми. Контроль за свободою слова поширюється навіть на «Інтернет речей».
«Один чоловік, який очолює державний переворот, генерал Мін Аун Хлайн, незабаром підпише цей закон, повергнувши М’янму в еру темряви. Мін Аун Хлайн та його колеги-генерали переслідують дві основні цілі – придушити будь-які прояви протесту в М'янмі та не допустити, щоб інформація про їхні репресії основних прав і свобод надходила до зовнішнього світу. Таким чином вони сподіваються зберегти контроль над економікою, щоб військові могли продовжувати грабувати мільярди доларів заради власної вигоди. Хунта заявляє світові, що поважає права людини, але це відверта брехня. Генерали повинні бути ізольовані, та має бути покладений край процвітанню їхнього бізнесу», - заявила Барроу.