Семінар-нарада у «Північному Поділлі»
«Зміни законодавства про працю, охорону праці та соціальне страхування. Особливості діяльності профкомів національних природних парків та заповідників у сучасних умовах» — такою була тема виїзного семінару, який відбувся 20–22 жовтня у місті Броди Львівської області на базі НПП «Північне Поділля».
Модератором заходу був прес-секретар Атомпрофспілки Павло Олещук, спікерами — фахівці відділу колективно-договірної та правової роботи Олександра Кравчук, Олександр Брянчик, Валерій Сіпєєв, Микола Гладіч і завідувач відділу організаційної роботи Сергій Голота.
Такі масштабні Атомпрофспілкові навчання відбуваються регулярно, щоразу локація їх змінюється, як і кількість учасників, бо свої корективи вносить у заплановані заходи триклятий COVID-19. Ось і цього разу не змогли приїхати спілчани із «оранжевих» та деяких уже «почервонілих» зон. Важливим моментом було те, що усім, хто поки не вакцинований, або ж тим, хто мав лише одну вакцину, перед проведенням семінару зробила тест на коронавірус спеціально запрошена медична бригада.
Господарі семінару, працівники НПП «Північне Поділля», на чолі з головою профспілкової організації Сергієм Тимкевичем, в.о. директора Парку Мирославою Єргуньовою та її заступником Василем Сурмаєм гостинно вітали у себе колег з національних природних парків «Карпатський», «Вижницький», «Гуцульщина», «Хотинський», «Горгани», «Сирецький», «Білобережжя Святослава», «Подільські Товтри», «Кременецькі Гори». Від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів представником була голова первинної профспілкової організації Наталія Кузьменко.
Цей захід нагадував за змістом і формою форум, але менший за розміром, які останнім часом проводить Атомпрофспілка для чисельніших профорганізацій. Така ж невимушена атмосфера, без трибун і довгих виступів. Для початку Павло Олещук для ближчого знайомства надав слово кожному з учасників семінару. Далі фахівцями Атомпрофспілки були озвучені актуальні теми: першого дня навчання — про ризики реформування трудового законодавства, наступного — про охорону праці в національних природних парках та про зміни в законодавстві про соціальне страхування та охорону праці. Також йшлося про проведення звітів і виборів у Профспілці працівників атомної енергетики та промисловості України.
Цікавою для слухачів семінару була розмова про позитивні кейси Атомпрофспілки, де спікерами виступили голови профкомів НПП «Карпатський» та «Північне Поділля» Ігор Купчак та Сергій Тимкевич. Їм було що розповісти присутнім про обстоювання прав працівників Парків, у яких вони трудяться, та збереження нормального клімату в колективах. До речі, про це вони розповідали і на вересневому Форумі Атомпрофспілки, який проходив у Затоці Одеської обл. Їхні виступи були надруковані в «Атомнику України» напередодні проведення семінару. Усі погодилися, що сильний та згуртований профспілковий колектив здатен захистити кожного спілчанина!
Проведення навчальних семінарів для працівників національних природних парків — то гарна нагода не лише почерпнути знання з необхідних для роботи тем, а й поспілкуватися одне з одним, дізнатись, як живуть і трудяться твої колеги. Побачити ту красу, яку вони захищають! Зокрема, у «Північному Поділлі» для учасників семінару були організовані екскурсії історичними місцями вечірніх Бродів, до знаменитого Підгорецького замку, розташованого на території Парку, на Святу Гору. Несподіваною і неперевершеною за емоціями була зустріч з «лісовими хлопцями та дівчатами» — вояками УПА, з подальшим оглядом музею-криївки. Відвідали і край чорнодимленої кераміки, що у селі Гавареччина.
Газета «Атомник України» №42 (1089)