Конгрес Глобального союзу IndustriALL
Amandla Awethu!
Об’єднуємось заради справедливого майбутнього! Під таким гаслом відбувся 14–15 вересня 3-й Конгрес Глобального Союзу IndustriALL. Безпрецедентна форма проведення — повністю в онлайн форматі.
Це дозволило зареєструвати на Конгрес майже тисячу делегатів і понад дві тисячі гостей та спостерігачів зі 140 країн.
Конгрес мав би проходити у місті Кейптаун Південно-Африканської Республіки, тому профспілки ПАР підготували фільм про історію трудового і профспілкового руху, боротьбу за права трудящих, проти апартеїду.
Серед запрошених гостей виступили Президент ПАР Сиріл Рамафоса, Прем’єр-міністр Швеції Стефан Левен (обидва в минулому — профспілкові лідери), представники транснаціональних корпорацій, з якими IndustriALL успішно співпрацює.
Генеральний Секретар Вальтер Санчес, який не висував свою кандидатуру на наступний термін, зазначив, що він за 3,5 року відвідав 156 країн, цей досвід і надалі надихатиме його на боротьбу за права профспілок.
На своїй посаді залишився Президент ГС IndustriALL Йорг Хофманн, представник німецької профспілки IG Metall. У своєму виступі він підкреслив внесок у боротьбу профспілок за рівний доступ до вакцинації. Пандемія COVID-19 окреслила вразливість багатьох груп населення, зокрема і працівників у різних галузях.
Новим Генеральним Секретарем обрано представника норвезьких профспілок Атле Хойє. Три заступники ГС — Кемаль Озкан, Крістіна Олів’є, Кан Матсизакі.
Також обрано шість Віце-президентів на ротаційній основі, яку представляють шість регіонів світу.
Майже 97% делегатів підтримало нове керівництво та новий склад Виконкому ГС IndustriALL у кількості 60 осіб. Голова Атомпрофспілки України Валерій Матов обраний членом Виконкому на наступний період на ротаційній основі.
Знаковою зміною на Конгресі стало голосування змін до Статуту, що передбачає обов’язкову норму — не менше 40% жінок у всіх виборних органах та заходах ГС IndustriALL.
Конгрес заслухав Звіт про виконану роботу та фінансовий звіт.
Затверджено План дій на наступний період. Основні розділи — це розширення повноважень прав працівників, зміцнення та розвиток профспілкового руху, сталий розвиток промислової політики, протистояння глобальному капіталу. Конгрес прийняв низку надзвичайних резолюцій.
Ситуація в М’янмі, Білорусі, Афганістані, Кореї, Колумбії — надкритична з точки зору порушення прав людини та прав профспілок.
Делегати на Конгресі у своїх виступах не тільки зосереджували увагу на кричущих порушеннях прав профспілок, а й відзначали, що діджиталізація, нові технології допомагають зміцнювати солідарність між профспілками.
Окрім конструктивної критики, відзначалася надзвичайно потужна та успішна робота ГС IndustriALL у 2016–2021 роках. Нові виклики спонукають до ще більш згуртованої роботи.
Amandla Awethu! Солідарність та об’єднання зусиль профспілок на всіх рівнях — запорука захисту прав працівників, їхніх родин, безпеки, гідної праці та успішного майбутнього в новому офлайн та онлайн світі.