23 серпня – День Державного Прапора України
23 серпня – День Державного Прапора України
День Державного Прапора України було встановлено Указом Президента «для вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України».
Цьому акту передувала така послідовність подій. 24 липня 1990 року на флагшток перед будівлею Київської мерії було піднято синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм.
28 січня 1992 р. Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України.
Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.
Починаючи з 1996 року український прапор щоразу піднімався на п’єдестал разом з олімпійськими чемпіонами.
Під час Революції гідності стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників. Нескорено йшов на зустріч російським окупантам на тральщику «Черкаси» в Криму.
Сьогодні прапор – з нашими військовими на їхніх плечових шевронах, у рюкзаках та на позиціях. Доблесні бійці підписують його своїми позивними побратимам на пам’ять. Він майорить над вільними і звільненими містами України.
А українці на окупованих територіях чекають, коли він знову з гордістю розвиватиметься у їхніх містах, селищах та селах!